{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 149465

ثبت هزار درخواست به صورت هفتگی

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، ازثبت هزار درخواست به صورت هفتگی برای تسهیلات جدید مسکن خبرداد.

عباس آخوندی در جمع خبرنگاران در حاشیه همایش سیاست های توسعه مسکن در ایران درباره ارزان سازی نرخ سود وام مسکن خانه اولی ها اظهارداشت:امکان عرضه تسهیلات با سود یک رقمی در بافت های فرسوده برای همه خانواده ها با نرخ 8 درصد و نیز برای زوج های جوان با نرخ 9 و نیم درصد فراهم شده است .به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، وی با بیان اینکه این تسهیلات با استقبال مواجه شده و بنا به گزارش ها به صورت هفتگی نزدیک به هزار نفر مراجعه کرده اند،تصریح کرد: برای این تسهیلات تضمین های کافی را دارد و بعد از یکسال افرادی که سپرده گذاشته اند ،می توانند متقاضی بازار مسکن شوند

آخوندی با تاکید براینکه این تسهیلات با هدف خروج غیرتورمی از رکود است،عنوان کرد: چون تقاضای یکباره وارد بازار نمی کند بنابراین فکر می کنم این سیاست در حوزه مسکن جای خود را پیدا کرده و ما باید به تدریج به این سمت می رفتیم که بافت های میانی را بازآفرینی کنیم.

وزیر راه و شهرسازی درباره کاهش نرخ سود اوراق مسکن نیز گفت: در این این حوزه دنبال این هستیم که برمبنای عرضه، قیمت را کاهش دهیم البته پیش از این نرخ سود اوراق کاهش یافته است.

وی افزود:من خیلی اعتقادی به مداخله ندارم،به نهادسازی اعتقاد دارم ، بنابراین نمی خواهیم با مداخله، نرخ سود اوراق مسکن را کاهش دهیم.

وی درباره انتقادها به مسکن مهر نیز گفت: در حال حاضر تقریبا تمام شهرها را پوشش داده ایم؛هرچند چالش هایی درباره مسکن مهر پردیس داشته ایم که تدابیر ویژه ای برای این بخش خواهیم داشت.

آخوندی ادامه داد: البته نمی خواهم این انتظار را ایجاد کنم که سقف تسهیلات افزایش می یابد،چون دنبال این موضوع نیستیم، بلکه دنبال افزایش امکانات زیرنبایی هستیم.

وزیر مسکن و شهرسازی همچنین درباره زمان اجرای مسکن اجتماعی نیز گفت: قرار است مقدمات این طرح را با توسعه ای شدن بانک مسکن فراهم کنیم و اجرای مسکن اجتماعی بعداز اتمام مسکن مهر خواهد بود.

ارسال نظر

 • mm
  ۹ ۰

  لطفا در انتخاب عنوان خبر دقت كنيد

 • ناشناس
  ۸ ۲

  هیچ برنامه ای در دولت برای بخش مسکن موجود نیست

  • ناشناس
   ۱ ۰

   منظورش از اقدامات زیربنایی یعنی دیدن دم کدخدا اینا شاید یه فرجی بشه.

 • سيمين
  ۱ ۱

  برخلاف مسکن مهر كه بدون هيچ مطالعه اي و بدون زيرساخت هاي لازم در بيابونها ساخته شد و واحدهاش اكثرا مشتري نداره ، مسکن اجتماعی كه در بافتهاي فرسوده شهري اجرا ميشه طرح خوبيه و در همه دنيا اجرا ميشه ...

 • ناشناس
  ۱ ۰

  بنده که در این سه سال رکود مجموعه مسکونی 480 واحدی آریو را به عنوان انبوه ساز ساخته و تحویل دادم شاهد هستم که با افزایش تدریجی قدرت خرید مردم تقاضای مصرفی وارد بازار شده است و در سال 95 تمامی واحدهای که ما فروخته ایم به مصرف کننده نهایی بوده و از سیاست عاقلانه و تدبیر دولت و عدم ایجاد هیجان و تورم تشکر مینماییم. حسین عزیزی مدیر عامل شرکت تحکیم سازه شهریار

  • ناشناس
   ۰ ۰

   توهمات بهزاد ورشکسته ....
   خخخخخخخخخ

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری