{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 145636

مالکان آپارتمان‌های بزرگ متراژ که این روزها قصد فروش واحدهای خود را دارند دو رفتار کاملا متفاوت در بازار مسکن در پیش گرفته‌اند.

به رغم آنکه بازار فروش واحدهای مصرفی از ابتدای امسال با افزایش نسبی حجم معاملات، در فاز خروج از رکود قرار گرفته اما کماکان بازار واحدهای لوکس و بزرگ متراژ به خصوص در مناطق شمالی پایتخت در رکود عمیقی به سر می‌برد.مالکان واحدهای بزرگ متراژ تحت تاثیر طولانی شدن دوره رکود و همچنین قرار گرفتن بازار معاملات مصرفی در فاز پیش‌رونق هم اکنون با دو رفتار کاملا متفاوت از یکدیگر شرایط فروش واحدهایشان را تعیین می‌کنند. به گزارش دنیای اقتصاد، برخی از این مالکان تحت تاثیر تعمیق رکود با کاهش سطح قیمت‌ها و واقعی‌تر کردن آنها تلاش دارند هرچه سریع‌تر واحد خود را به فروش برسانند.اغلب این گروه از متقاضیان فروش واحدهای لوکس، سازندگانی هستند که تمایل دارند با فروش هر‌چه سریع‌تر آپارتمان‌های خود و آزاد کردن سرمایه‌های حبس‌شده در این واحدها، مجددا به بازار ساخت مسکن بازگردند.

در این میان برخی از این سازندگان با هدف تغییر جهت از لوکس‌سازی به مصرفی‌سازی به دنبال فروش فوری آپارتمان‌هایشان هستند.این در حالی است که دسته دیگری از مالکان که عجله چندانی برای فروش آپارتمان خود ندارند به تصور اینکه رونق نسبی ایجاد شده در بازار معاملات آپارتمان‌های مصرفی به بازار واحدهای لوکس نیز سرایت خواهد کرد قیمت این واحدها را بالاتر از نرخ عرف منطقه و ویژگی‌های واحد خود تعیین کرده‌اند.این دسته از مالکان تصور می‌کنند به زودی بازار آپارتمان‌های لوکس هم از رکود خارج شده و بنابراین برای فروش آپارتمان‌هایشان نباید عجله به خرج دهند.هر چند رویکرد این گروه کاملا مخالف با نظر کارشناسان مسکن و واسطه‌های ملکی است. کارشناسان و دلالان می‌گویند بازار واحدهای بزرگ متراژ و لوکس همچنان در رکود به سر می‌برد و به نظر نمی‌رسد حداقل تا پایان امسال شاهد افزایش حجم معاملات فروش این آپارتمان‌ها باشیم.

 

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  وايسن تا گرون بشه خخخخخخخخخخخخ

 • ناشناس
  ۲ ۰

  دولت خيلي تلاش ميكنه كه بازار مسكن رو وارد فاز رونق كنه ولي خب تا حالا فايده اي نداشته چون قيمتها همچنان خيلي بالاست و مردم هم قدرت خريدشون كمه ، بايد قبول كرد تا مسكن 40 درصد قيمتش كاهش پيدا نكنه مسكن وارد فاز رونق نميشه، دولت ميتونه قانون ماليات بر خانه هاي خالي رو اجرا كنه تا مالكان خانه هاي خالي مجبور بشن واحدهاشونو بزارن براي فروش ، وفتي عرضه زياد بشه قيمت مسكن مياد پايين

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مسکن مرد.... خصوصاً ازنوع گران ولوکسش فروشندگان این نوع املاک منتظر باشند تاسال 1410 فروش خواهد رفت زهی توهم بیجا وافکار احمقانه

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری