هیچ پرنده مهاجری به تالاب صالحیه نیامد!

سرپرست اداره محیط زیست نظرآباد گفت: تالاب صالحیه مقصد اصلی پرندگان مهاجر نیست و به عنوان تالابی فصلی، میزبان پرندگان است ولی متاسفانه به دلیل نبود آب، امسال هیچ پرنده ای را اطراف آن نمی‌بینیم.

هیچ پرنده مهاجری به تالاب صالحیه نیامد!

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمد محمودی با اشاره به اینکه امسال هیچ پرنده مهاجری مهمان تالاب صالحیه نیست، اظهار کرد: واقعیت این است به دلیل خشکسالی، بارش کم، عدم تحقق حق آبه و برخی مشکلات دیگر، در حال حاضر تالاب صالحیه بی آب است.

وی ادامه داد: همین بی آبی باعث شده امسال نه پرندگان مهاجر و نه پرندگان بومی کشور به این تالاب مهاجرت کنند.

این مسئول توضیح داد: امید ما به بارندگی و حق آبه سازمان آب بود که متاسفانه تاکنون اتفاق نیفتاده است.

سرپرست اداره محیط زیست نظرآباد ابراز کرد: با توجه به اینکه در فصل پاییز آب مورد نیاز بخش کشاورزی کم می‌شود، امیدواریم بتوانیم مقداری آب وارد تالاب کنیم.

محمودی اظهار کرد: تالاب صالحیه مقصد اصلی پرندگان مهاجر نیست و به عنوان تالابی فصلی میزبان پرندگان است ولی متاسفانه به دلیل نبود آب، امسال هیچ پرنده ای را اطراف آن نمی‌بینیم.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد این حق آبه باید توسط استان قزوین تامین شود، توضیح داد: به دلیل کمبود آب، متاسفانه این اتفاق نیفتاده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: علاوه براین، توسعه کشاورزی در بالا دست این تالاب باعث شده آبی که قبلا به آن سرازیر می‌شد به باغات و زمین‌های کشاورزی اختصاص پیدا کند.

وی توضیح داد: امیدواریم با عبور از خشکسالی و همچنین  تخصیص حق آبه، دوباره شاهد ورود پرندگان به تالاب صالحیه باشیم.

ارسال نظر