نماینده تهران در مجلس:

برخورد قاطع با اغتشاشگران خواست مردم است / مرد باشیم و از دانه درشت های اغتشاش آغاز کنیم

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه باید لیدرهای اغتشاشات را مقتدرانه پای میز محاکمه کشاند، گفت: برخورد قاطع با اغتشاشگران خواست عمومی مردم است و با احدی از مجرمین نشان‌دار و سابقه‌دار نباید مدارا کرد.

برخورد قاطع با اغتشاشگران خواست مردم است / مرد باشیم و از دانه درشت های اغتشاش آغاز کنیم

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، مجتبی توانگر در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۷ مهر ماه) طی نطق میان دستور، اظهار داشت: شایسته است در ابتدای سخن، از شهدای امنیت از بسیج و سپاه پاسداران قهرمان، از شهدای واجای سلحشور، از شهدای فراجای فداکار و از ارتش دلسوز یادی داشته باشم. از فداکارانی مانند بسیجی شهید اهل سنت سعید برهان زهی، از پاسدار شهید اطلاعات سپاه سردار هاشمی (موسوی)، از استوار یکم فرید کرم پورِ حسنوند از دیار قهرمانان لرستان و افسر ارتش، مسلم جاویدی مهر. اینان فرزندان واقعی سرزمین ما، ایران عزیز هستند.

وی با اشاره به اینکه از فرصت استفاده می‌کنم در همین راستا تحلیلی چند سطحی نسبت به رویدادهای اخیر ارائه می‌دهم، گفت: درگذشت خانم امینی برای هر ایرانی دردناک است و مسئولان محترم کشور به صورت دقیق و شفاف نسبت به این رویداد موضع‌گیری کردند و رؤسای سه قوه دستور فوری بررسی دقیق دادند. به طور مشخص رئیس مجلس نیز بر لزوم اصلاح فرایند تحقق امنیت اخلاقی و دفاع از حق اعتراض مردم و جلوگیری از اغتشاش و ناامنی تاکید کرده که در مجلس پیگیری خواهد شد. آنچه واضح و قطعی است، بر اساس نظر پزشکی قانونی هرگونه دخالت عامدانه و غیرقانونی نظیر ضرب و شتم از سوی عوامل فراجا خلاف واقع و دروغی آشکار است.

 اقدامات امروز دشمنان نتیجه هراس آنان از تصویر آینده کشورمان است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اقدامات امروز دشمنان نتیجه هراس آنان از تصویر آینده مطلوب ایران عزیز است، آینده همراه با پیشرفت همه‌جانبه مخصوصاً در عرصه‌های علمی قدرت‌ساز. آن هنگام که دشمنان احساس می‌کنند، جوانان ما با قدرت گام‌های افتخارآفرین برمی‌دارند، طراحی اقداماتی نظیر ترور و آشوب را مدنظر قرار می‌دهند، بنابراین در حربه تکراری دشمن، این روزها نوبت به آشوب رسیده است.

توانگر ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی پس از حضور دولت انقلابی درصدد اجرای طرح «آشوب با خشونت حداکثری» با ایده «جنگ داخلی در داخل مرزهای ایران عزیز"» بودند. شواهد نشان می‌دهد طراحی این اقدام در اتاق عملیات مشترک سعودی- صهیونیستی صورت گرفته است. درگذشت ناگوار خانم امینی به منزله شتاب‌بخشی و کاتالیزور مرحله اجرای آشوب بود و گام بعدی، حضور عوامل گروهک‌های تروریستی و در نهایت فعال‌سازی شبکه اوباش بود. راه‌بران و لیدرهای این شبکه‌سازی‌ها در مناطق مرزی غرب و شرق کشور خواهان فعال‌سازی گسل‌های قومی و مذهبی هستند. هرچند آگاه هستند که اولین مانع آنان مردمان شریف مرزنشین کشورمان هستند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با وجود آنکه دشمنان مسیر اعتراض را منحرف کرده و به سمت اغتشاش بردند، اما معتقدم که اعتراض آزادانه و نقادانه حق همه مردم عزیز ایران و به خصوص جوانان و دانشجویان است. باید حرف مردم را شنید، با جوانان و دانشجویان به گفتگو نشست و سخنان‌شان را به میدان استدلال و منطق برد. همه مسئولان نیز همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب در دیدار کارگران تاکید کردند، موظف هستند به اعتراضات پاسخگو باشند. البته کسانی که اعتراض می‌کنند باید مرزبندی دقیق و شفاف با بدخواهان و دشمنان داشته باشند و اجازه ندهند آن‌ها با ریختن خون بی‌گناهان، مسیر اعتراض و مطالبات آنها را منحرف کرده و به اغتشاش و ناامنی سوق دهند. تلاش دشمن همواره بر این بوده تا اعتراضات و مطالبات به‌حق مردم را به سمت اغتشاش و ناامنی سوق دهد.

وی ادامه داد: نکته چهارم این است که دشمن در این اتفاقات تلاش کرد با دوقطبی‌سازی‌های دروغین مردم را مقابل هم قرار دهد، در یک راهبرد سیاستی از تمام ابزارها بهره جست و در تکاپو برای تقابل افراد برجسته در حوزه هنر و ورزش با ارزش‌های مذهبی و ملی بود هرچند در این مرحله به اهداف خود دست نیافت و فقط چند نفر فریب خوردند و البته نباید با رفتارها و گفتارها نسنجیده، ناروا و دشمن شادکن موجب رنجش خاطر جامعه ورزشی مخصوصاً ورزش‌کاران شریف فوتبالیست شد. در این شرایط همه باید هوشیار باشیم و به هیچ‌کس اجازه ندهیم با هیچ بهانه و شعاری، مردم مقابل مردم قرار گیرند، چرا که همیشه رمز پیروزی ملت ایران و امنیت مثال زدنی جمهوری اسلامی، وحدت کلمه و انسجام مردم بوده است و این انسجام را در عین اختلاف سلیقه باید حفظ کرد. این ندای واقعی انقلاب خمینی کبیر (ره) ست.

وی بیان کرد: مسئله پنجم این است که سوءاستفاده از فضای مجازی برای ایجاد بحران امنیتی بخشی از جورچین ارتقای تصاعدی بحران است. در همین راستا علاوه بر استفاده عوامل آشوب از سلبریتی‌ها، ما شاهد رفتارهای مشابه از برخی از مدیران و آموزش‌دهندگان کسب و کار در فضای مجازی بودیم. امیدوارم نهادهای امنیتی با این افراد برخورد جدی کنند تا رفتارهای غیرقانونی برخی از افراد، مانع کسب و کارهای کوچک در فضای مجازی نشود و این اکوسیستم همچنان در مسیر تولید ملی و مبادلات اقتصادی گام بردارد. مسلماً اولین آسیب این رفتارهای غیر قانونی و تهییج به آشوب را بازیگران این اکوسیستم خواهند خورد. اقتصاد مولد و پایدار در راستای امنیت پایدارِ شبکه تولید و عرضه در سراسر کشور است.

وی افزود: نکته بعدی این است که محدودیت‌های ایجاد شده در حوزه اینترنت به دلیل اغتشاش‌های اخیر است که بایستی دعوت‌کنندگان به این آشوب‌ها پاسخگو باشند اما بدانید که محدودیت‌های اعمال شده بایستی موقتی باشد و هر تصمیمی در آینده می‌خواهید اتخاذ کنید بایستی با نگاه دقیق کارشناسی به کسب و کارهای مجازی و زیرساخت‌های لازم باشد که معیشت مردم دچار آسیب و احتمالاً نارضایتی نشود. به برخی باید متذکر شوم که در مواجهه با فضای مجازی راهکارهایتان کهنه است. خودتان را از مشورت با کارشناسان و متخصصان و فعالین این عرصه بی‌نیاز ندانید.

توانگر تاکید کرد: در نهایت نظام سلطه، ضدانقلاب و عوامل آن آگاه باشند که مردم اجازه نمی‌دهند جای جلاد و شهید عوض شود، حضور میلیونی مردم تهران در میدان انقلاب و همه شهرها و روستاهای ایران، باری دیگر آتش حرامیان را خاکستر کرد و نشان داد که دست و پا زدن خناسان چون کف روی آب میراست. زمان، زمانه زدن و رفتن نیست. باید بایستند و جوابگو باشند.

 آنها که در فضای مجازی مردم را تحریک کردند، باید جوابگو باشند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: آقایان مسئول! حق نداریم ضعیف‌کشی کنیم مرد باشیم و از دانه‌درشت‌های اغتشاش آغاز کنیم. هر آن‌کس که به نظام اسلامی تهمت قتل زد، باید در محکمه پاسخگو باشد. آنها که در فضای مجازی مردم را تحریک کردند، باید جوابگو باشند. فرقی هم نمی‌کند فعال سیاسی یا رسانه‌ای یا مسئول و روحانی و استاد دانشگاه و غیره. آنهایی که برخی با بیت‌المال شهرت یافتند و فربه گشتند و امروز ناجوانمردانه به این مردم و انقلاب اتهام می‌زنند، در خون‌های ریخته شده بر خیابان سهیم هستند.

وی اظهار داشت: به پشتوانه مردم، عدلیه، مقتدرانه همه اینها را پای میز محاکمه کشاند. برخورد قاطع خواست عمومی مردم است. با احدی از مجرمین نشان‌دار و سابقه‌دار نباید مدارا کرد. از سوی دیگر عاجزانه خواستار آن هستم نسبت به نوجوانان و جوانان فریب خورده رأفت اسلامی را لحاظ بفرمائید. هدف دشمنان "بی آینده‌سازی" جوانان با درج محکومیت‌ها قضائی است تا از این طریق امکان جذب و فعال‌سازی آنان برای اقدامات خشونت‌آمیز در آینده را داشته باشند که با هوشیاری‌های لازم این قبیل دسیسه‌ها هم تعبیر نخواهد شد. ان شاءالله.

توانگر گفت: در نهایت تاکید می‌کنم که شاهد جنگ شناختی علیه جامعه ایرانی هستیم، یک جنگ تمام عیار ناجوانمردانه اما بدانید که حق روشن می‌شود و خورشید قابل کتمان نیست. این مردم عزم خود را جزم کرده‌اند و بر عهدشان با خمینی کبیر (ره) مصمم‌تر از گذشته‌اند. جوانان این دیار از نسل سلیمانی‌اند. زهی خیال باطل که گرد روزمرگی‌ها و کم‌کاری‌های امثال من آنان را از دین و انقلاب و خاک‌شان جدا کند و برای ایران اسلامی جان خواهیم داد.

منبع: فارس
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    بی زحمت از طرف ما صحبت نکنید بگید بخاطر امنیت خودتان ونفت خودتان