{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 389608

تسهیل حق طلاق زنان

براساس قوانین تازه مصوب مجلس، زندان برای مهریه ممنوع می شود و همچنین با اضافه شدن بند اکراه به بندهایی که حق طلاق را به زنان می داد، راه طلاق گرفتن زنان سهل تر می شود.

به گزارش  اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، حسن نوروزی نماینده مجلس با اشاره به این موضوع گفت که در قوانین مصوب خود پشتوانه کیفری را از طلاق برداشته ایم یعنی زندان به خاطر مهریه ممنوع.

او در گفت و گویی ویدیویی، با اشاره به تغییرات دیگری در زمینه طلاق گفت: خانم می خواهد طلاق بگیرد، اگر مرد مال دارد، خانم بر اساس قانون مصوب 92 به اداره ثبت می رود و جلوی اموال او را می گیرد یا به دادگاه حقوقی مراجعه می کند نه کیفری.

او با اشاره به اینکه «از آن طرف آقایان نه مهریه می دهند نه طلاق می دهند» گفت: ما به بندهای ماده 1130 قانون مدنی درمورد شرایط طلاق، حالت «اکراه» را اضافه کرده ایم یعنی اگر طرفین از هم اکراه دارند، با تشخیص دادگاه حکم طلاق صادر می شود. به بیان دیگر حق طلاق زنان را آزاد کردیم.

ارسال نظر

 • م
  ۱ ۰

  سلام
  کاش برای حق حبس ماده ۱۰۸۵ که خانوم در زمان بعد عقد زمانی که دوشیزه هست و هم مهریه ونفقه میگیره فکر کنید.من سه سال هست نفقه و مهریه میدم اما دادگاه محترم هنوز حق ازدواج مجدد و الزام تمکین بهم نمیده.

 • جوان
  ۳ ۱

  اصلان‌خوب‌نیست.

 • ناشناس
  ۲ ۳

  اگه‌اینجورشدخانوادها‌ازهم‌میپاشن‌وطلاقها‌خیلی‌خیلی‌زیادخواهدشد.

 • گلها
  ۲ ۳

  اگه‌بنداکراه‌اضافه‌شدبنیادخانوادهاسست‌میشود.

 • دنیا
  ۱ ۴

  این‌چکاریه‌بنداکراه‌عامل‌نابودی‌زندگیها‌میشه.

 • محمد
  ۲ ۲

  درسته طلاف زیاد میشه در عوض قتل های خانوادگی کم میشه دیگه زنها با کسی هم دست نمیشوند در قتل شوهر

 • ناشناس
  ۰ ۱

  قوانینی که ریشه در واقعیات نداشته باشند، عملا و پس از مدتی هم رسما حذف میشن. به صرف قانون تنها نمی شه خانواده های سالم داشت همونطور که نشد. طرف زن داره همه جور کثافت کاری هم میکنه و نکبت و بیماری هم به زنش منتقل می کنه دست زنه هم به هیچ جا بند نیست چون طلاق هم بگیره از فامیل و آشنا می افتند دنبالش. خلاصه افتضاحیه که مپرس!

 • پ
  ۰ ۰

  خوب اگه یه مردی 70 تا سکه داده حالا دیگه نمیتونه بده زنش هم طلاق گرفته و رفته ازدواج کرده هنوز این آقا باید بده

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری