{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 386280

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تعطیلی مراکز اداری کشور برای روز پنج شنبه که به تصویب این کمیسیون رسید، شامل بانک ها هم می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، علی ساری با اشاره به اینکه اعضای این کمیسیون با تعطیلی مراکز اداری، آموزشی و قضایی سراسر کشور در روزهای پنجشنبه موافقت کردند، اظهار کرد: در این جلسه، طرح تعطیلی روز پنجشنبه کلیه مراکز اداری، آموزشی و قضایی در کلیه استانها و شهرستانها همانند تهران در دستور کار قرار گرفت و به تصویب رسید.

ساری در خصوص ابهام صورت گرفته برای کارکنان بانک که حتی موجب برخی اعتراض ها از سوی آنان در فضای مجازی شده است، تصریح کرد: این طرح شامل همه مراکز اداری است و ما در آن هیچ اداره و سازمانی از جمله بانک ها را مستثنی نکرده ایم.
 
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: در صورتی که برای مثال بانک ها تعطیل نباشد این تعطیلی قطعا با ابهاماتی مواجه خواهد بود و خانواده ها را سردرگم می کرد. نمی شود که به گونه ای قانون مصوب کرد که بخشی از جامعه تعطیل و بخشی دیگر پنج شنبه ها سرکار باشند.

وی در خصوص اجرایی شدن این طرح نیز گفت: این طرح باید در صحن علنی مجلس مصوب و به تائید شورای نگهبان برسد برای همین نمی توان زمانی را برای اجرایی کردن آن در نظر گرفت.

بر اساس این مصوبه کمیسیون، ساعات کار اداره ها در روزهای شنبه تا چهارشنبه ۹ تا ۱۷ خواهد بود و ساعت کار مراکز آموزشی نیز از ۸:۳۰ آغاز خواهد شد و ساعات پایان کار آنان در اختیار خودشان است.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  بعد از اجرا باور مینمائیم.

 • M
  ۱ ۱

  نمایندگان عزیز توجه داشته باشید که حالا که تعطیلی مطرح شده به 3 روزه شدن آن توجه کنید که میتوان استاندارد جهانی ساعت کار را بصورت 4روز و هر روز 10 ساعت کاری و مجموعا 40 ساعت برای کار هفتگی در نظر گرفت و روزهای پنج شنبه جمعه و شنبه را هم تعطیل کرد و این بحث را برای همیشه بست.فیلیپین در تجربه 3 روزه بودن موفق بوده و تاثیر مثبت ناشی از تعطیلات را بیشتر میکنه

 • ناشناس
  ۰ ۱

  سرمایه انسانی کشور حفظ می شود و فراسیش کمتری خواهد داشت همچنین کیفیت کار در طول هفته می شود
  هزاران مزیت داره

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری