کد خبر 354287

حذف ۵درصد مالیات بر ارزش افزوده سفرهای هوایی بین شهری

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: چون در لایحه مالیات بر ارزش افزوده، ۹درصد مالیات از سفرهای هوایی اخذ می‌شود، ۵درصد مالیات بر ارزش افزوده را از این سفرها حذف کردیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سید فرید موسوی افزود: دور دوم بررسی لایحه  مالیات بر ارزش افزوده  در کمیسیون اقتصادی  برگزار شد که در این جلسه نظرات شورای عالی استان ها استماع شد.
نماینده مردم تهران، ری،  شمیرانات  و اسلام شهر در  مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه به طور مفصل در خصوص  لایحه  مالیات بر ارزش افزوده بحث و بررسی صورت گرفت، ادامه داد: در حال حاضر  شهرداری  ها برای سفرهای درون شهری 5 درصد مالیات از کل مبلغ  بلیط  اخذ می کنند، ولی با توجه به اینکه در لایحه مالیات بر ارزش افزوده 9 درصد مالیات از سفرهای هوایی اخذ می شود 5 درصد  مالیات  بر ارزش افزوده را از این سفرها حذف کردیم.
وی اضافه کرد: در شور دوم ادامه بررسی مالیات بر ارزش افزوده چند ماده که از پیشنهادات شورای عالی استان ها بود در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار گرفت و در لایحه گنجانده شد. شهرداری ها از بلیط های بین شهری مانند قطار،  اتوبوس  و  هواپیما  5 درصد عوارض می گرفتند، این پنج درصد کما فی السابق پا بر جاست و تغییری نکرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر