{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 340146

عضو کمسیون صنایع مجلس:

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: گرانی های اخیر، صحن مجلس شورای اسلامی را برای تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت مجاب کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، عبدالله رضیان روز چهارشنبه در نشست شورای اداری مازندران که با حضور معاون حقوقی رئیس جمهوری در ساری برگزار شد، افزود: مجلس شورای اسلامی در گذشته با وجود آمادگی دولت برای تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت با آن مخالف بود، ولی مشکلات اقتصادی اخیر ضرورت این تفکیک را نمایان کرد.
پیش از این در مرداد ماه سال جاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دو فوریت و یک فوریت طرح تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت و تشکیل وزارتخانه های «صنعت و معدن» و «توسعه صادرات و بازرگانی» مخالفت کرده بودند.
این نماینده مجلس اظهار داشت: در شرایط فعلی به نظر می رسد برای تنظیم بازار نیاز به تشکیل وزارت بازرگانی داریم تا علاوه بر تنظیم بازار بتواند نظارت بهتری نیز در این زمینه داشته باشد.
نماینده مردم شهرستان های قائمشهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ در مجلس گفت: پیش بینی می شود در شرایط فعلی نمایندگان مجلس در صورت آماده شدن طرح یا ارسال لایحه برای تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت بازرگانی با آن موافق باشند.
رضیان افزود: دولت لایحه تفکیک وزارتخانه صمت را ارایه کرده و بزودی این لایحه در مجلس شورای اسلامی مطرح خواهد شد.

**** رسیدگی به گرانی ها
علی ادیانی دیگر نماینده مردم شهرستان های قائمشهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست خواهان رسیدگی به گرانی اخیر و نظارت بیشتر بر قیمت ها شد.
وی افزود: کشور از لحاظ تامین مایحتاج عمومی مشکلات چندانی ندارد و بیشترین مشکل در این حوزه مربوط به توزیع و نظارت است که باید دولت ورود بهتری در این حوزه ها داشته باشد.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به لایحه بودجه سال آینده کشور و تصویب آن در مجلس شورای اسلامی، سال آینده را از لحاظ مالی سالی سخت و دشوار توصیف کرد و بخشی از این مشکلات را ناشی از تحریم ها دانست.
ادیانی گفت: دولت می تواند با نظارت بهتر و تکیه بر توانمندی و ظرفیت های داخلی این مشکلات را کاهش دهد و امیدواریم دولت دوازدهم در پایان سال برای نظارت بر قیمت ها تلاش بیشتری داشته باشد.

** رفع مشکل پسماند
رئیس مجمع نمایندگان مازندران مهمترین مشکل این استان را پسماند بیان کرد و خواهان توجه بیشتر دولت در کاهش بار زباله در این خطه شمال کشور شد.
علی اسماعیلی با اشاره به نزدیکی سال نو و سفر انبوه مسافران نوروزی به مازندران خواهان ساماندهی مسافران و توجه به مساله پسماند شد.
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری