{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 319274

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل بانک مسکن در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: شوک ارزی در سال جاری هزینه ساخت و ساز را افزایش داده بنابراین باید میزان تسهیلات تولید و خرید مسکن با شرایط آسان افزایش یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، «محمدرضا پورابراهیمی داورانی» در نشست مشترک امروز- دوشنبه- کمیسیون اقتصادی مجلس با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیرعامل بانک مسکن افزود: خانه دار کردن مردم یکی از اولویت های اساسی باید محسوب شود و در این راستا باید منابع جدید برای تامین مسکن اقشار کم درآمد و محروم جامعه در نظر گرفته شود.
وی با بیان این که باید خط اعتباری مسکن مهر تعیین تکلیف شود، ادامه داد: یک میلیون مسکن نیاز سالانه کشور است اما در سال های گذشته زمین برای ساخت مسکن ارائه نشده است.

**مالیات بر عایدی سرمایه به رویکرد تعادلی در بازار سرمایه کمک می کند
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: باید دولت به ساخت مسکن اجتماعی توجه جدی داشته باشد در این راستا کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به موضوع خانه دار شدن مردم توجه جدی دارد.
پورابراهیمی ادامه داد: مالیات بر عایدی سرمایه (CGT) به رویکرد تعادلی در بازار سرمایه کمک می کند هر چند برای انجام این مهم نباید شرایط رکودی وجود داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: شوک ارزی سال جاری هزینه ساخت و ساز را افزایش داده بنابراین باید تسهیلات تولید و خرید مسکن افزایش یابد.

**افزایش ارز در سال جاری بر تولید مسکن در کشور تاثیر نامناسب داشت
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: افزایش ارز در سال جاری بر تولید مسکن در کشور تاثیر نامناسب داشته و امیدوارم با متعادل شدن نرخ ارز و ایجاد ثبات در بازار زمینه رونق تولید مسکن فراهم شود.
اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در این نشست بر لزوم توجه به موضوع افزایش سرمایه بانک مسکن و ارائه تسهیلات با شرایط آسان در بخش مسکن تاکید کردند. 
در این جلسه محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی بر لزوم تولید مسکن در کشور تاکید و برنامه های این وزارتخانه را در بخش مسکن تشریح کرد.
همچنین ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیرعامل بانک مسکن و مسئولان این بانک گزارشی از عملکرد و برنامه های آتی بانک مسکن ارائه کردند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری