{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 312314

عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت و گو با اقتصادآنلاین:

عضو کمیسیون عمران مجلس عنوان کرد که با توجه به وضعیت موجود، باید وزیر جدید راه و شهرسازی اولویت اصلی خود را ایجاد مشوق های لازم برای جذب سرمایه در گردش و نقدینگی موجود در جامعه به سمت تولید مسکن قرار دهد.

اقتصادآنلاین – المیرا اکرمی؛ یوناتن بت کلیا در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی اقتصادآنلاین گفت: با توجه به شرایطی که در بازار مسکن وجود دارد، باید دولت و مجلس به فکر افزایش تولید مسکن باشند و اولویت اصلی در حوزه مسکن را تولید خانه و کم کردن تقاضا قرار دهند.

وی با تاکید بر اینکه دولت و به خصوص وزارت راه و شهرسازی باید برنامه ریزی مدونی برای توسعه مسکن داشته باشند، اظهار داشت: فعالیت گسترده دلالان در بازار مسکن موجب افزایش قیمت مسکن شده و سوداگری در این بازار به گونه‌ای است که عده‌ای اقدام به ساخت مسکن کرده‌اند اما این خانه‌ها را نمی فروشند و همین موضوع موجب افزایش تقاضا و به تبع آن تشدید قیمت در بازار مسکن شده است.

بت کلیا در ادامه افزود: این انتظار وجود دارد که دولت و وزارت راه و شهرسازی با تدابیری که اتخاذ می‌کنند، برخورد جدی با دلالان و سوداگران بازار مسکن داشته باشند.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس با اشاره به اقدامات قوه مقننه برای ساماندهی بازار مسکن گفت: تهیه و تدوین طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن یکی از این اقدامات است که در صورت تصویب آن در مجلس می‌تواند به کاهش سوداگری و دلال بازی در این عرصه کمک کند.

بت کلیا اظهار داشت: برای مقابله با افزایش قیمت مسکن نشأت گرفته از دلال بازی، باید مجلس قوانین بازدارنده‌ای را تدوین می‌کرد که طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن در همین راستا تهیه شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه حدود 99 درصد کشورها، سیاست اعمال مالیات بر عایدی مسکن را اجرا کرده‌اند، گفت: اجرای این سیاست آثار مثبتی برای این کشورها داشته و موجب کاهش مشکلات و تلاطم‌های بازار مسکن شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری