{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 307520

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان به دنبال حذف حبس و زندانی شدن افراد در قانون مهریه هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دادگاه‌های کیفری نباید در مسائل حقوق خصوصی و شرعی، ورود کرده و افراد را دستگیر کنند، یادآور شد:  مگر اینکه شخص دادگاه را فریب دهد و اموالی که دارد را به دادگاه معرفی نکند.

وی افزود: در حقوق خصوصی زمانی که شخصی از کسی به عنوان مهریه طلب‌کار است، طلبکار اموال، بدهکار را به دادگاه معرفی می‌کند، اجرائیه‌ای صادر می‌شود و آن مال به نفع طلبکار مصادره می‌شود.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه نگهداری افراد به جرم مهریه، دیه و همچنین بدهی در زندان  فایده چندانی ندارد، ادامه داد: برخی از نمایندگان به دنبال ایجاد تغییر در قانون مهریه هستند. در گذشته نیز در این قانون تغییر ایجاد شده بود و اگر مهریه خانمی 1000 سکه بود تنها 110 سکه پرداخت می‌شد.

نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس با تاکید بر اینکه در این تغییرات اصل بر حبس زدایی و بازداشت افراد به دلیل مهریه است، اضافه کرد: ما می‌خواهیم این را در قانون مهریه بگنجانیم که "شخصی به دلیل مهریه بازداشت و حبس نشود."

ارسال نظر

  • رزمنده
    ۲ ۳

    مشكل اصلي اينه كه خود شما هم نميدونيد چه كار بايد بكنيد .... مردم رو كرديد وش آزمايشگاهي با قوانين و طرح هاي مختلف ميخواهيد ببينيد اگر يك قانئن جديد بيايد چه ميشود .

  • ناشناس
    ۷ ۲

    تازه دارن میفهمند حبس به خاطر مهریه چه خانوده هایی رو که از هم پاشوند و بدبخت کرد و چه جوانهای بی گناهی که به خاطر ازدواج و پیمان زناشویی زندان رفتند افسوس و صد افسوس