{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 301628

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

نایب‌رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی معتقد است: افزایش دانشگاه‌های شهریه پرداز به دلیل گسترش تعداد مراکز آموزش عالی است واگرنه دولت و مجلس سیاست گذاری خاصی برای افزایش دانشگاه‌های پولی ندارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، داود محمدی روز چهارشنبه با اشاره به آمارهایی که در باره دانشگاه های پولی اعلام می شود، گفت : این آمارها به دلیل توسعه دانشگاه ها است چرا که مجلس و دولت به دنبال محدود سازی دورهای روزانه نیستند چرا که تحقق عدالت آموزشی یکی از اهداف نظام جمهوری اسلامی است .

وی با بیان اینکه تبعیضی در حوزه آموزش از مدرسه تا دانشگاه اعمال نمی شود ، گفت: درصورت چنین اقدامی در زمان ورود به دانشگاه ، دانشجویان طبقات مرفه با درس خواندن در دانشگاه های برتر امکان پیدا کردن شغل بهتر و منزلت اجتماعی بالاتر را خواهند داشت. از این رو وظیفه دولت و مجلس است که سیاست حمایت از قشر ضعیف و تقویت مدارس دولتی را به صورت جدی پیگیری کند تا به گونه ای نشود که پول در حوزه آموزش عالی تعیین کننده باشد».

** دولت به سختی هزینه های خود را تامین می کند

همچنین «ابراهیم فیاض» استاد علوم اجتماعی دانشگاه تهران می گوید در شرایطی که دولت به سختی توان تامین هزینه های خود را دارد و قشر متوسط قادر است هزینه های تحصیل فرزندان خود را بدهد، دریافت شهریه براساس ضوابط اشکالی ندارد .

فیاض در عین حال این موضوع را نیز گفت که دولت برای جلوگیری از تبعیض در تحصیلات عالی برخی سیاست ها را هنگام ورود به دانشگاه از جمله سهمیه بندی مناطق و به ویژه مناطق محروم اعمال می کند و همین امر به نوعی به جلوگیری از تبعیض در ورود به دانشگاه کمک خواهد کرد

وی در عین حال اعتقاد دارد ضعف آموزش و پرورش در تقویت مدارس دولتی باعث شده است تا سیاست های حمایتی در نظام آموزش عالی، از قشرهای ضعیف کمرنگ تر شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری