{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 295044

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد؛

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس تأکید کرد فروش اوراق بهادار سکه باید به طور موقت جایگزین خرید و فروش فیزیکی سکه شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، معصومه آقاپورعلیشاهی در خصوص پیش فروش اوراق سکه، اظهار کرد: طرحی پیشنهاد شد مبنی بر اینکه دولت به جای تحویل سکه، اوراقی را به اشخاص تحویل دهد که نشان دهنده خریداری سکه توسط آن فرد باشد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فروش اوراق بهادار سکه باید موقتا جایگزین خرید و فروش فیزیکی سکه شود، بیان کرد: این اوراق باید ارزش سکه را داشته باشد تا بعدا که وضعیت عادی‌تر شد، این اشخاص بتوانند سکه خود را دریافت کنند.

وی افزود: البته این موضوع در حد یک طرح است، اما به نظر من در شرایط فعلی، هر قدر دولت دخالت بیشتری داشته باشد، وضعیت این  بخش بدتر می‌شود، باید اجازه دهیم که در بازار میزان عرضه و تقاضا تعیین شود.

آقاپورعلیشاهی ادامه داد: دخالت دولت سبب چند نرخی شدن می‌شود که در نتیجه چند نرخی شدن، فساد افزایش می‌یابد، واقعیت آن است که زمینه ایجاد فساد یا رانت با دخالت دولت ایجاد می‌شود.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت: تقاضایی که اکنون وجود دارد و موجب افزایش قیمت سکه شده تقاضای کاذب است، با فروش اوراق بهادار سکه میزان تقاضای کاذب برای خرید سکه، کاهش می‌‌یابد.

آقاپورعلیشاهی افزود: بهتر این است که دولت دخالتی نکند ولی اگر بناست دولت دخالت داشته باشد، باید در این چارچوب اقدام کند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری