{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 281526

نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح دو فوریتی ممنوعیت واگذاری سکه به صورت نامحدود تقدیم هیات رییسه مجلس شده که قرار است در جلسه یکشنبه آینده مجلس بررسی شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، علی بختیار  با اشاره به این که این طرح دو فوریتی به امضای 30 نماینده رسیده است ، گفت: بر اساس این طرح باید عرضه و تقاضای سکه در بازار مدیریت شود . با تصویب و اجرای این طرح از تصاحب مقدار هنگفت سرمایه در یک شب توسط یک فرد جلوگیری می‌ شود.
وی ادامه داد: ما اخیرا مشاهده کردیم افرادی 30 هزار تا 40 هزار سکه پیش خرید کرده‌اند، بر اساس این طرح ما در واگذاری سکه‌ها محدودیت در نظر گرفتیم.
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: بر اساس این طرح اگر افراد سکه پیش خرید کرده باشند جلوی واگذاری آن گرفته می‌شود، برای مثال اگر کسی هزاران پیش خرید کرده باشد 10 سکه به وی تحویل داده می شود و مابقی پول به آنان داده می شود.
بختیار تاکید کرد: این طرح دو فوریتی را تقدیم هیات رییسه مجلس کردیم که قرار است جلسه روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی شود.

 

ارسال نظر

 • رضا
  ۶۶ ۳

  این چه روش برخورد با مردم،مردم به بانک مرکزی اعتماد کردن و دارایی شون رو گذاشتن بانک،یه روز میگن مالیات می گیریم ،امروز هم میگن اصلا بهتون نمیدیم،واقعا قرارداد بانک مرکزی یه کشور همین قدر اعتبار داره.....

  • ناشناس
   ۷ ۴۴

   5 سال سود مفت 25% گرفتید، حالا شما هم باید هزینه بدید مثل بقیه مردم.

 • ناشناس
  ۹ ۳۸

  زنده باد سرعت عمل
  زنده باد هوش سرشار
  زنده باد هماهنگی
  زنده باد مردم پرستی
  زنده باد ابتکار عمل
  زنده باد مبارزه سهمگین علیه مافیا

 • اکبر
  ۳۰ ۳

  بانک مرکزی به هنگام پیش فروش سکه ها ، به مردم اطمینان و تضمین داده بود که هیچ گونه مالیاتی در این زمینه اخذ نمی گردد و سکه ها به طور حتم در موعد مقرر به خریداران تحویل می گردند . حال اگر بانک مرکزی حرفش را عوض کند و به تعهدات خود نسبت به مردم عمل نکند ، اعتماد عمومی جامعه به این دولت به صفر می رسد و جو بی اعتمادی شدیدی در فضای اقتصادی کشور حاکم می گردد ، به طوری که در این مملکت دیگر سنگ روی سنگ بند نخواهد شد و هرج و مرج شدیدی در کشور بوجود می آید . اگر قرار بود تا سکه ها به خریداران تحویل نگردند ، باید از همان ابتدا به صراحت به مردم اعلام می کردند تا مردم تکلیف خود را بدانند . اگر بانک مرکزی سکه به مردم پیش فروش نمی کرد ، مردم سکه را همان اوایل سال از بازار آزاد با قیمت حدود 1.7 میلیون تهیه می کردند یا مسکن می خریدند تا سرمایه هاشون به باد نرود . حالا که سکه به 3 میلیون رسیده ، دولت می گوید سکه ها را تحویل نمی دهیم و پول مردم را پس می دهیم !!!؟؟؟ پس تکلیف پول های مردم که ارزش آنها از اول سال تا به امروز نصف شده است چه می شود !!!؟؟؟

 • ناشناس
  ۴۶ ۴

  هیچ جای دنیا قانون عطف به ما سبق نمیشه...نمیشه امروز قانونی رو تصویب کرد و دستور داد از چند ماه قبل اجرا بشه...!.این ظلم و تخلف اشکاره.!زمان پیش فروش شرایط این نبود و اگز کسی تونست زمان رو به عقب برگردونه اون وقت میتونه احکام اینجوری صادر کنه.تو اون روز و اون شرایط بدون سقف اجازه خرید داده شده و الان که سرمایه رفته دست دولت تازه میگن مالیات بده یا عوض سکه پولتو میدیم که تصف اون روز ارزش داره!!!!!!!!!!

  • ناشناس
   ۱۷ ۲

   اینجا جاهایِ دیگه دنیا نیست، اینجا ایرانه!

 • صفوی
  ۳۶ ۲

  جای سوال است مسئولان چرا نمی‌توانند ببینند که مردم از سرمایه‌گذاری که در نتیجه اجرای سیاست خودشان بوده اکنون سود ببرند؟ اگر خودشان نیز خریدار سکه بودند همین دیدگاه را داشتند؟

 • حسین
  ۲۳ ۲

  خندم میگیره از این دولت و نظام ادعای حقوق شهروندی دارند بد با سرمایه مردم اینجوری بازی میکنند این نیز بگذرد ولی این مردم نیستند که متضرر میشوند مطمئن باشید بانک مرکزی ، دولت و مجلس بیشترین ضرر را خواهند کرد چون اعتماد مردم از هرگنجی بالاتر است از فردا چه اونایی که سکه خریدند و چه نخریدند درباره خیانت به اعتماد مردم در بازار صحبت میکنند

 • مهدی
  ۲۴ ۲

  این طرح هم غیر قانونیه هم عین کلاه برداری!!!

 • علوی
  ۲۲ ۲

  من از نماینده های محترم درخواست دارم کمی هم به آینده فکر کنن . به جای اینکه عهد شکنی رو در دستور کار قرار بدن و باعث بشن با این طرح مردم اعتمادشون رو بیشتر از این از دست بدن . قرار داد بسته شده . مگر میشه زیر قرار داد زد ؟؟؟؟؟
  دوستان عزیز به فکر مسکن و بازار مسکن باشید که هر روز یک میلیون تومان به قیمت هر متر اون داره اضافه میشه و هیچ نظارتی هم نداره . بخدا این رونق بازار مسکن نیست . این باعث میشه حاشیه نشینی زیاد بشه . فساد زیاد بشه . تولید کننده ها نتونن از پس مخارج مکان بر بیان و زمین بخورن

 • ملیکا عبدالرحمن
  ۸ ۲۰

  به نظر من باید مالیات بسته بشه. چطور کارمنئدان و کارگران باید برای چندرغاز حقوق مالیات بدهند اما کسانی که سرمایشن 3 ماهه شد دو برابر نه!!!!!!!!! حالا چه یک سکه چه 36هزار تا...

 • ناشناس
  ۲۳ ۱

  مجلس محترم تو موقع اعلام طرح و اجرای طرح کجا بود؟چرا هیچکس حرفی نزد؟ حالا که وضع به این روز افتاده می خوان صورت مسئله رو پاک کنن؟ اگر قیمت سکه پایین اومده بود و پیش خرید کنندگان متضرر می شدن باز کسی حرف از مالیات یا عدم تحویل میزد؟ شرعا بیع انجام شده و طبق اعلام رسمی بانک مرکزی فروش صورت گرفته و هر نوع تغییر تو بیع غیر شرعی و حرام و زور گویی اشکاره. آقایونی که دم از اسلام و دین و شریعت میزنن بگن کجای این عدم وفای به عهد اسلامی و شرعی و قانونی هست؟ بعد انتظار دارن همه چیز درست و سرجاش باشه. به جای اینکه قیمت سکه رو برگردونن به قیمت منطقی که با درامد مردم و نرخ تورم عمومی تناسب داره ، میخوان کار بد تر از بد رو انجام بدن و ته مانده اعتماد عمومی به دولت و نظام رو سلب کنن.

 • ناشناس
  ۲۸ ۰

  اوضاع و قیمتها رو برگردونن به همون روز پیش فروش سکه و اونقت از برگردون پول ملت رو برگردونن . ملتی که اعتماد کردن به بانک مرکزی و شرکت کردن تو یه طرح قانونی و رسمی که همگانی بوده و رانت و اطلاعات و ویژه خواری توش نبوده... این یک ذره اعتماد به بانک مرکزی هم از بین بره ملت دیگه پولشون تو بانک هم نمیزارن و نتیجه میشه خروج 1500 هزار میلیارد نقدینگی و فرو پاشی کامل اقتصاد!!!!!!!

 • ناشناس
  ۱۱ ۱

  از بازار آمدم همین الان که حرف این طرح زده شده تقاضا برای سکه بالا رفته اگه تصویب بشه مردم برای خرید سکه هجوم می آورند آن موقع دوباره بازار آشفته میشه مجلسی های محترم الان دوره حساسی هست لطفا اقتصاد ایران را به هم نریزید دندان این تعداد سکه رابکنید بیندازید دور به فکر مردم و اعتمادآنها باشید تا دلالان از موقعیت استفاده نکنند خواهشا

 • ناشناس
  ۱۰ ۰

  پول بیت المال رو می گیرن و وعده وعیدها الکی می دن..

 • ناشناس
  ۱۰ ۰

  تحول مثبتی بود که بانک مرکزی شروع کرد و داشت بازار را به ثبات میرساند اما اگه این طرح تصویب بشه مطمئن باشید بحران اقتصادی تازه ای شکل میگیره که دیگه قابل بازگشت نیست وریال ارزشش بیش ازپیش از دست میره لطفا دولت ومجلس از حول حلیم تو دیگ نیفتند که همین الان جنگ اراده ها را میبازند در آخر مردم صبور باشید اگه سکه ها را تحویل ندهند بازنده واقعی نظام است

 • ناشناس
  ۱۲ ۰

  من سکه از بازار خریدم . ولی دوستم پیش خرید کرد از بانک ملی و من همون موقع گفتم که از بازار بخره و الان پشیمونه که چرا از بازار نخرید همون موقع. یادمون نره که اون موقع قیمت بازار، حول و حوش قیمت پیش فروش بود و دبه درآوردن بانک مرکزی در این مقطع ، اعتبار این بانک رو حتی از اعتبار یه طلافروشی توی بازار هم کمتر میکنه.

 • پدرام الویری
  ۱۴ ۰

  واقعا این مجلسی ها موقع طرح دادن فکر هم میکنند؟ بیچاره ملت!!!
  اولا که وقتی بانک مرکزی تعهدی داده باید عمل کنه،اینطور نمیشه که هرروز یه حرف بزنن و به دلخواه خودشون قوانینو تغییر بدن،اگر در یک مملکت به بانک مرکزیش هم نشه اعتماد کرد،پس دیگه و به چی میشه اعتماد کرد.
  ثانیا،با اینکار،حجم نقدینگی که بانک مرکزی با طرح پیشفروش از بازار جذب و جمع کرده بود،مجدد آزاد میشه و وارد بازارهای دیگه میشه و آشفتگی و تلاطم ایجاد میکنه.
  بهترین کار همین طرح اوراق سکه هست، چون تقریبا هیچکس نیازی به این سکه ها نداره و همه برای حفظ ارزش پولشون سکه خریدند (مثل کسانی که ارز خریدند یا ملک خریدند یا خودرو خریدند،با این تفاوت که این افراد با بانک مرکزی و دولت معامله کردند)و کسی دنبال سکه فیزیکی نیست و فقط ارزش اون سکه ها براشون مهمه.

 • مهدی
  ۱۴ ۰

  من بعید می دونم که مملکت اینقدر بی صاحب باشه که همچین کلاهبرداری بزرگی رو قانون کنن. و باز شورای نگهبان هم این رو خلاف شرع اعلام نکنه.
  ولی این نماینده باید بخاطر ایجاد نگرانی بی مورد برای مردم و نیز تلاش برای بدنام کردن مجلس و نظام محاکمه بشه.

 • ناشناس
  ۱۰ ۰

  اینا برای همه چیز آدم تصمیم میگیرند. هدف جمع آوری نقدینگی بود. فکر کنم بازی خوردیم

 • نیما
  ۱۱ ۰

  مسئولان نظام نباید از ترامپ توقعی داشته باشند که به عهدی که اوباما با آنها بسته بود پایبند باشد چون خودشان در زمان پیش فروش با مردم عهد بستند که سکه تحویل می دهند حالا خودشان می خواهند عهد بسته شده را بهم بزنند!

 • ناشناس
  ۸ ۰

  تعهدی که دولت داده باید تضمین باشه اجراش

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری