{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 278320

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تشکیل سامانه جامع برای پوشش دهی بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی اقتصادآنلاین، در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، محمدرضا پور ابراهیمی گفت: کمیسیون اقتصادی با توجه به مشکلاتی که در حوزه قاچاق کالا و ارز داشت، جلسات متعددی با دستگاه های مختلف برگزار کرد و در این راستا ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد که اگر در بخش قانونی با مشکل مواجه است.

وی در ادامه افزود: بنابراین در پنجم تیر ماه سال 95 لایحه اصلاحیه این قانون به کمیسیون اقتصادی ارائه شد و در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

پور ابراهیمی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد کمیسیون اقتصادی با وزارت اقتصاد، اطلاعات و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: در اسفند سال 96 کار تصویب این لایحه در کمیسیون اقتصادی به پایان رسید و سپس در نوبت برای بررسی در صحن علنی مجلس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه رویکرد تعاملی برای بررسی این لایحه شکل گرفته است، گفت: در واقع این لایحه یکی از لوایحی بوده که توانسته  با همکاری بین ارکان دولت و کمیسیون اقتصادی به نتیجه برسد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به برخی خلأهای قانونی در بحث قاچاق کالا و ارز گفت: یکی از مشکلات در شرایط کنونی وجود سامانه های ریز و رویکرد بخشی توسط دستگاه ها در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز بوده و در واقع یک اطلاعات  جامعی از وضعیت قاچاق کالا و ارز وجود نداشت و لذا مقرر شد سامانه جامعی در این باره تشکیل شود تا همه خلأها را پوشش دهد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری