{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 278285

نماینده قائم شهر و سوادکوه در مجلس:

نماینده قائم شهر و سوادکوه در مجلس با انتقاد از به حاشیه رانده شدن قوه قضاییه و مقننه در شورای فرماندهی اقتصاد مقاومتی گفت: این در حالی است که این قانون نظارتی است و باید بعد نظارتی آن تقویت شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی اقتصادآنلاین، در نشست علنی امروز مجلس و پس از قرائت گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی در خصوص نحوه اجرای قانون نحوه پیگیری تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، علی ادیانی گفت: براساس گزارشی که کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی تهیه کرده از 4 ماده، 3 ماده به صورت دقیق و قطعی اجرا نشده است.

ادیانی در ادامه افزود: اگر گروهی را برای بررسی کارشناسانه قوانین مصوب مجلس انتخاب کنیم پس از بررسی ها مشخص می شود یکی از قوانینی که به لحاظ سیاق قانونگذاری ایراد دارد همین قانون است چرا که بیشتر جنبه توصیه ای دارد و در واقع نوع قانونگذاری جامع و کامل نبوده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه براساس قانون مذکور باید شورای فراقوه ای برای نحوه پیگیری تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی تشکیل می شد، اظهار داشت: متاسفانه قوه قضاییه و مقننه در این شورا به حاشیه برده شده اند، در حالی که این قانون نظارتی است و باید بعد نظارتی آن تقویت شود.

ادیانی عنوان کرد: براساس ماده 2 قانون مذکور باید کارگروهی توسط شورای فراقوه ای تشکیل شود و وظیفه این کارگروه تنقیح قوانین است. اما آیا این کارگروه تشکیل شده، آیا به وظیفه خود عمل کرده و آیا گزارش های سه ماهه ارائه کرده که این گزارش ها در صحن علنی مجلس قرائت شود؟

این نماینده مجلس با بیان اینکه دولت به تکلیف خود در اجرای نحوه پیگیری سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی عمل نکرده است، گفت: مجلس نیز نقش نظارتی خود را در این بخش به خوبی ایفا نکرده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری