{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 271475

عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌و‌گو با اقتصاد آنلاین:

عضو کمیسیون عمران مجلس اختلافات پیش آمده بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان را موجب لنگ ماندن کار مردم دانست و گفت: فضای تقابلی که در چند سال اخیر بین وزارت راه و شهرسازی و نظام مهندسی ساختمان به وجود آمده است، باید شکسته شود.

اقتصاد آنلاین – المیرا اکرمی؛ عبدالکریم حسین‌زاده در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی اقتصادآنلاین اظهار داشت: متاسفانه در چند سال اخیر وزارت راه و شهرسازی و نظام مهندسی ساختمان، موضع‌گیری و تقابلی نسبت به هم پیدا کرده‌اند، اما منافع صنفی و منافع ملی ایجاب می‌کند که مسائل بین این دو نهاد حل شود و این فضای تقابلی شکسته شود.

حسین زاده با اشاره به ورود کمیسیون عمران مجلس برای فیصله دادن به اختلافات و چالش‌های بین راه و شهرسازی و نظام مهندسی گفت: تعداد زیادی از پروژه های ساختمانی به دلیل اختلافات اخیر بین این دو نهاد متوقف شده است که این فضا باید هر چه زودتر شکسته شود و نباید هر روز این شکاف عمیق تر شود.

وی در ادامه افزود: به نظر می رسد که سه گروه از این قضایا و چالش‌ها ضرر می‌بینند؛ مردم به عنوان کاربران این پروژه‌ها، کارفرمایان و مشاوران به عنوان جامعه‌ای که حوزه های تخصصی را در دست دارند و دولت که بخشی از پروژه های ساختمانی متعلق به اوست.

حسین‌زاده با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان هم به اندازه وزارت راه و شهرسازی حق را با خود می‌داند، عنوان کرد: فقط در یک فضای گفتمان مشترک می توان این موضوعات را حل کرد و در غیر این صورت به نتیجه ای نخواهیم رسید و تداوم اختلافات و ادعای محق بودن از سوی هر دو نهاد، موجب لنگ ماندن هر چه بیشتر کار مردم می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: اگر قرار باشد هر دو طرف سر حرف هایی که زده‌اند و مواضعی که دارند، بمانند قطعا نمی‌توانند هیچگونه هم‌افزایی برای یکدیگر داشته باشند و لذا باید نظرات خود را به صورت کارشناسی مطرح کنند و امیدواریم خروجی جلسه کمیسیون عمران در روز سه شنبه گونه‌ای رقم بخورد که مفید برای کشور باشد.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۱ ۰

    وقت و عمر مردم هیچ ارزشی ندارد

  • ناشناس
    ۳ ۰

    کارمندان دولت باید از چرخه نظارت ساختمان حذف شوند