جشن تولد ١۵سالگی اولین گوشی آیفون

اولین آیفون دستگاه جالبی بود. این گوشی، دارای یک قاب آلومینیومی احاطه شده با کروم بود.

جشن تولد ١۵سالگی اولین گوشی آیفون

 به گزارش اقتصاد آنلاین، اولین آیفون، ١۵ سال پیش توسط اپل و طی مراسمی رسمی و جذاب رونمایی شد. این گوشی، مورد توجه بسیاری از کاربران واقع شد.

این گوشی هوشمند، با وجود جذابیت‌های خاص خود از امکاناتی حیاتی مانند فیلم برداری، پشتیبانی اینترنت 3G، امکان نصب برنامه‌های شخص ثالث و مواردی از این قبیل محروم بود.

اما تمام این‌ها، باعث نشدند تا اولین آیفون به عنوان مهم‌ترین اختراع در سال ٢٠٠٧ میلادی شناخته نشود. بسیاری از کاربران با تمام محدودیت‌ها، این محصول را دوست داشتند.

 اولین آیفون دستگاه جالبی بود. این گوشی، دارای یک قاب آلومینیومی احاطه شده با کروم بود. در زیر نمایشگر این گوشی، دکمه محبوب هوم قرار داشت. این ویژگی، امروزه تنها در سری iPhone SE و برخی آیپدها زنده مانده است. تراشه به کار رفته در این آیفون، S3C6400 نام داشت که ساخت سامسونگ بود. حداکثر فرکانس کاری پردازنده آن، حدود ۴١۶ مگاهرتز بود. میزان رم هم تنها حدود ١٢٨ مگابایت بود. در آن زمان، اپل حافظه‌های ۴، ٨ و ١۶ گیگابایتی را برای این آیفون در نظر گرفته بود. نمایشگر این آیفون، قطر ٣.۵ اینچی داشت و از نوع TFT بود. وضوح این نمایشگر، برابر با ۴٨٠×٣٢٠ پیکسل بود. وضوح دوربین اصلی تکی نسل اول آیفون، ٢ مگاپیکسل بود. این دوربین، حتی قابلیت فیلم برداری هم نداشت!

در نهایت، در سال ٢٠٠٨ میلادی آیفون از جایگزین اولین آیفون رونمایی کرد. این آیفون، مجهز به اینترنت 3G بود که در آن زمان، نقطه قوت حیاتی نسبت به نسل قبل محسوب می‌شد. و تمام؛ این بود سرگذشت رونمایی از اولین آیفون اپل! کوپرتینویی‌ها، تا به امروز بیش از ١ میلیارد دستگاه آیفون را به فروش رسانده‌اند. این موضوع، بهترین مثال از عملکرد موفقیت آمیز اپل در بازار گوشی‌های هوشمند است.

 

ارسال نظر

آخرین خبر ها