کد خبر 479005

با راه‌اندازی سامانه استعلام خدمات محقق می‌شود؛

مسدود شدن راه‌های سوءاستفاده از طریق سیم ‌کارت

برای ساماندهی سیم‌کارهای با هویت متناقض، سامانه استعلام خدمات مربوط به سرویس‌های مخابراتی ثبت‌شده به نام مشترکان راه‌اندازی شده که راه‌های سوءاستفاده از طریق سیم‌کارت و سایر خدمات ارتباطی را مسدود می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ویدئوی «ایران هوشمند»، سامانه استعلام خدمات مربوط به سرویس‌های مخابراتی که از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات راه‌اندازی شده را مورد بررسی قرار داده است.

در این سامانه شما می‌توانید تعداد تمامی سرویس‌های مخابراتی که به نام شما ثبت‌شده است را استعلام کنید. نتیجه این استعلام به خط تلفن همراه اعلام‌شده توسط شما پیامک می‌شود. در فاز اول طرح، تعداد سیم‌کارت‌های شما در اپراتورهای تلفن همراه و در فازهای بعد، تعداد سایر سرویس‌های مخابراتی نظیر ADSL، تلفن ثابت، TD-LTE، وایمکس و... اعلام می‌شود.

برای مراجعه به این سامانه کافی است به سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به نشانی www.cra.ir و بخش استعلام سرویس‌های مشترکین مراجعه کرده و با ثبت اطلاعات هویتی خود، پیامک حاوی تعداد سیم‌کارت‌های ثبت‌شده و سایر خدمات سرویس‌های مخابراتی به نامتان را از طریق پیامک دریافت کنید. همچنین می‌توانید از تعداد سیم‌کارت‌هایی که به نامتان ثبت‌شده است با ارسال پیامک حاوی شماره ملی به سرشماره ۳۰۰۰۱۵۰ مطلع شوید.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر