کد خبر 445358

چگونه از کامپیوتر خود مراقبت کنیم؟

این روزها بحث آموزش آنلاین کماکان داغ است و کم نیستند کسانی که از کامپیوتر و لپ‌تاپ برای انجام کارهای خود استفاده می‌کنند. دراستفاده ازاین دستگاه‌ها باید دقت کرد چرا که روشن ماندن طولانی مدت، به‌دستگاه صدمه می‌زند بنابراین دراین مطلب سعی داریم به‌شما بگوییم از کدام حالت دستگاه برای استفاده بهینه بهره ببریم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، دراین دستگاه‌ها چند گزینه مانند خاموش کردن دستگاه (Shut Down)، حالت خواب (Sleep) و خواب زمستانی (Hibernate) وجود دارد و می‌توان برای جلوگیری از صدمات وارده به دستگاه از یکی از گزینه‌ها استفاده کرد.

خاموش کردن (Shut Down): این همان حالت خاموش کردن کامل کامپیوتر است وقتی کامپیوتر خود را خاموش کنید، تمام برنامه‌های شما بسته خواهند شد بنابراین برای روشن کردن آن باید منتظر مراحل معمولی بوت شدن باشید.

حالت خواب (Sleep): در حالت خواب، دستگاه شخصی شما وارد حالت کم مصرف می‌شود. تمام وضعیت کامپیوتر در حافظه ذخیره خواهد شد، اما سایر قسمت‌های رایانه خاموش می‌شود و از هیچ انرژی استفاده نخواهد کرد. هنگامی که رایانه را روشن می‌کنید، سریعاً شاهد اجرا شدن سیستم‌عامل خواهید شد و نیازی نیست که منتظر بمانید؛ تمام فرآیندها و برنامه‌ها از جایی ادامه خواهند یافت که آنها را رها کردید.

خواب زمستانی (Hibernate): رایانه شما وضعیت فعلی خود را در هارد دیسک ذخیره خواهد کرد و در حالت کلی می‌تواند محتوای حافظه را روی یک فایل، قرار دهد. وقتی کامپیوتر را بوت می‌کنید، حالت قبلی را از دیسک سخت خود به حافظه وارد کرده‌اید. این کار به شما اجازه می‌دهد وضعیت رایانه خود همانند تمام برنامه‌ها و اطلاعات را ذخیره‌سازی کرده و سپس اجرا کنید.

اما چه زمان‌هایی برای استفاده ازهریک از آنها خوب است. در صورتی که برای مدت زمان کوتاهی قصد دور شدن از کامپیوتر را دارید، بهترین انتخاب شما می‌تواند حالت Sleep باشد. شما می‌توانید این کار را برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی و باتری، انجام دهید. هنگامی که مجبور هستید مجدداً از رایانه‌های شخصی خود استفاده کنید، می‌توانید این کار را فقط برای چند ثانیه انجام دهید و در ادامه کار خود را از همان مرحله که قرار داشتید، ادامه دهید. با انتخاب حالت Sleep، کامپیوتر خود را همواره برای استفاده مجدد در حالت آماده به کار قرار خواهید داد.

انتخاب حالت Hibernate برای دور شدن از کامپیوتر، می‌تواند انرژی بیشتری را ذخیره‌سازی کند. به‌عنوان مثال اگر می‌خواهید در شب بخوابید، ممکن است سیستم خود را در حالت خواب زمستانی قرار دهید. همان‌طور که گفته شد، بازیابی مجدد سیستم در حالت خواب زمستانی، کندتر از سایر شرایط خواهد بود. در صورتی که از کامپیوتر خود برای چند بار در طول یک بازه زمانی کوتاه، دور شوید، انتخاب این گزینه برای شما مناسب نخواهد بود.

وقتی برای مدت طولانی نمی‌خواهید از دستگاه خود استفاده کنید بهتر است گزینه Shut Down را بزنید. البته اکثر سیستم‌ها در حالت Hibernate، می‌توانند سریع‌تر از حالت Shut Down بازیابی شوند. در صورتی که لپ‌تاپ دارید، بهتر است از گزینه hibernate استفاده کنید. البته این امکان وجود دارد که برخی کامپیوترها هنگام راه‌اندازی مجدد از حالت Hibernate، نتوانند عملکرد خوبی داشته باشند. ایده خوبی است که گاهی وقت‌ها، کامپیوتر خود را خاموش کرده و از گزینه Shut Down استفاده کنید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

عناوین بیشتر