{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 383915

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در ایران و تنها شبکه مشهور جهانی است که از تیغ فیلترینگ فعلا گریخته و به همین‌خاطر کسب‌و‌کارهای زیادی روی آن فعال هستند و از مزایای این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند.

اما برای داشتن حساب اینستاگرامی پربازدید باید چه کارهایی انجام دهید؟

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، رعایت بعضی از قاعده‌ها می‌تواند در بهبود عملکرد اکانت شما کمک کند و در نهایت بهتر شدن روند عضو‌گیری و دیده‌شدن پست‌ها را به‌دنبال داشته باشد. رعایت این نکته، به‌ویژه در حساب‌های کسب و کارها بسیار مهم است.

پست‌گذاری در ساعت‌های درست

قشرهای مختلف زمان‌بندی خاصی برای مراجعه به اینستاگرام دارند. این موضوع در آمارهای ماهانه، فصلی و سالانه بسیاری از سایت‌ها موجود است و می‌توان به آنها دسترسی داشت. پس با شناخت این زمان‌بندی، باید پست‌های خود را در وقتی مناسب منتشر کنید تا در فید اینستاگرام بهتر دیده شوید.

آزمایش پست ویدئو

آپلود ویدئو عاملی مؤثر برای جذب کاربران در اینستاگرام است. با این حال شما باید طی بازه‌های زمانی مختلف، تعداد پست‌های ویدئویی متفاوت پست کنید تا در نهایت ببینید بازخورد کاربران نسبت به این ویدئوها چگونه است. آمارها نشان می‌دهد یک یا 2 ویدئو در روز برای اکانت‌هایی که عکس‌های متنوع پست می‌کنند کافی خواهد بود.

نظرسنجی و پرسش

 از بهترین روش‌ها برای ارتباط با کاربران سؤال از آنها و البته نظرسنجی‌های متنوع است. با ایجاد یک تعادل مناسب بین اینگونه پست‌ها می‌توانید نظرات بسیاری در مورد اجناس یا نوع خدمات خود بگیرید و کاربران نیز تأثیر‌گذاری بیشتری خواهند داشت. علاوه بر این سؤال، نظرسنجی درصد دیده شدن را بالا می‌برد.

تولید پست توسط کاربران

با ایجاد پست‌هایی از کاربران خود بخواهید که آنها نیز تصاویری برای شما ارسال کنند تا آنها را به اشتراک بگذارید. به این ترتیب می‌توانید ارتباط خود با کاربران را قوی‌تر و آنها را به‌دنبال کردن مطالب خود مشتاق کنید. فراموش نکنید ایجاد مسابقه‌های متنوع در این نوع مطالب کمک شایانی به پیشرفت روزافزون اکانت شما خواهد کرد.

داستان‌های بهتری تعریف کنید

آمارها نشان می‌دهد که استوری‌ها بازدید‌های بسیاری دارند و همینطور نیز  بازدید‌ها و مراجعه کاربران به آنها بیشتر و بیشتر می‌شود اما تنها درصد کمی از کسب‌و‌کارها از این امکان اینستاگرام استفاده می‌کنند. پس این فرصت مناسبی برای شماست تا سریعا به این بخش مراجعه و روزانه چند استوری مناسب و با کیفیت برای کاربرانتان تهیه کنید.

پخش زنده

پخش زنده نیز کاملا شبیه به داستان استوری‌هاست، با این تفاوت که وقتی شما از آن استفاده می‌کنید، گزینه پخش زنده شما در صدر استوری‌ها قرار می‌گیرد و برای کاربران نیز اعلان صادر می‌شود. این یک فرصت ایده‌آل برای ارتباط بهتر با کاربران است به شرط اینکه شما محتوای مناسب برای ایجاد یک پخش زنده با کیفیت را داشته باشید و بتوانید از آن استفاده کنید. در این کار زیاده‌روی نکنید و با فاصله‌های چند روزه آن را اجرا کنید تا کاربران کلافه نشده و از دنبال کردن شما دست نکشند.

تبلیغات اینستاگرام

اگر دوست دارید خیلی سریع‌تر پیشرفت کنید، چاره شما استفاده از تبلیغات خود اینستاگرام است. تبلیغ در بسیاری کانال‌ها هزینه‌ای سنگین برای شما خواهد داشت درصورتی که می‌توانید با هزینه‌ای این‌چنینی، خیلی راحت با تبلیغ به‌خود اینستاگرام به‌صورت هدفمند در فید کاربران پست‌های خود را نمایش دهید.

آفت پست‌های زیاد

از جمله اشکالات کاربران آماتور، گذاشتن پست‌های زیاد در روز است. آنها تصور می‌کنند با پست‌های زیاد بهتر دیده می‌شوند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که آمار پست‌های شما باید بین 20تا 30پست در هفته باشد. نکته مهم این است که کیفیت عکس‌های شما از کمیت آنها  اهمیت بیشتری دارد. گاهی تعداد بالای پست‌های شما به پر شدن فید کاربران و ترک آنها منجر خواهد شد.

تعامل با کاربران

درگیرکردن کاربران مهم‌ترین اصل در نگه‌داشتن آنها پای صفحه خود است. شما حتما باید کسی را مسئول جواب دادن به‌نظرات مهم کنید، نظرسنجی‌ها را جدی بگیرید و در بهبود آنها کوشا باشید، تا حد ممکن در صفحات دیگر نظراتی پای پست‌ها بگذارید و به‌صورت کلی فعالیتی انسانی و نه ماشینی، در محیط این شبکه اجتماعی داشته باشید.

افزایش آمار با استوری

آمارها نشان می‌دهد که استوری‌ها بازدید‌های بسیاری دارند و همینطور نیز  بازدید‌ها و مراجعه کاربران به آنها بیشتر و بیشتر می‌شود اما تنها درصد کمی از کسب‌و‌کارها از این امکان اینستاگرام استفاده می‌کنند

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری