{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 382531

تیک‌های آبی را بسیاری در شبکه‌های اجتماعی دیده‌اند. با گسترش این شبکه‌ها، تیک‌های آبی برای جلوگیری از جعل هویت، به‌ویژه در مورد افراد مشهور ایجاد شدند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، به همین‌خاطر است که تیک آبی اینستاگرام درست مثل شبکه‌های اجتماعی دیگر از جمله توییتر ایجاد شده تا این مشکل را به حداقل برساند. تیک آبی در اینستاگرام به این معناست که صفحه مورد نظر جعلی نبوده و به همان شخص تعلق دارد. این موضوع توسط اینستاگرام تأیید شده است و به این ترتیب می‌توانید از بابت اصلی بودن صفحه خیالتان راحت باشد.

چطور درخواست کنید؟

 اینستاگرام مدتی پیش قابلیت درخواست برای دریافت تیک آبی را اضافه کرد. اگر یک صفحه بیزنس یا حتی شخصی دارید کافی‌است وارد اکانت اینستاگرام خود و سپس بخش Settings شده و Request Verification را انتخاب کنید.

در این بخش باید نام کاربری، نام کامل، لقب و همچنین تصویری از کارت شناسایی خود را وارد کنید. برخلاف توییتر، اینستاگرام جایی برای توضیحات اینکه چرا به تیک آبی نیاز دارید را در این فرم نیاورده است.

انتخاب حوزه فعالیت

معیارهای اینستاگرام برای دادن تیک آبی خیلی مشخص نیست اما قاعدتا شما باید فرد یا سازمانی باشید که تأیید هویت شما مهم باشد. به‌همین‌خاطر باید دسته‌بندی نوع اکانت خود را از میان موارد زیر انتخاب کنید:

News/Media: رسانه، خبرگزاری

Sports: ورزشی

Governmetn/Politics: دولتی، سیاسی

Music: موسیقی

Fashion: حوزه مُد

Entertainment: سرگرمی

Blogger Influencer: وبلاگ‌نویس، اینفلوئنسر (تأثیرگذار)

Business/Brand/Oganization: کسب‌وکار، برند یا سازمان

Other: سایر موارد

توجه کنید که پر کردن این فرم به‌هیچ‌وجه تضمینی برای دریافت تیک آبی نیست و اینستاگرام فقط به افراد خاصی تیک آبی اعطا می‌کند.

به شما تعلق می‌گیرد؟

اینستاگرام اعلام کرده اکانت‌هایی واجد شرایط دریافت تیک آبی هستند که شاخص، معتبر، منحصربه‌فرد

و کامل باشند. اما این عبارات دقیقاً چه معنایی دارد؟

شاخص (Notable): اکانت شما باید فرد یا یک برند شاخص و مشهور باشد. اینستاگرام درخواست تیک آبی افرادی را بررسی می‌کند که نام آنها نسبتاً شهرت داشته و در اینترنت جست‌وجو می‌شود. گفتنی است محتوای تبلیغاتی به‌عنوان منبعی برای اعتبار کاربر یا برند محسوب نمی‌شود.

معتبر (Authentic): اکانت شما باید نماینده یک شخص واقعی یا یک کسب‌وکار و برند ثبت شده باشد.

منحصربه‌فرد (Unique): اکانت شما باید تنها نماینده شخص یا برند در اینستاگرام باشد. به ازای هر شخص یا کسب‌وکار اینستاگرام تنها به یک اکانت تیک آبی اضافه می‌کند؛ به استثنای صفحات در زبان‌های مختلف برای مناطق مختلف جغرافیایی.

اینستاگرام همچنین اکانت‌های مربوط به علاقه‌مندی‌های عمومی مثل جوک، لطیفه و کلیپ‌ها و میم‌ها را وریفای نمی‌کند.

کامل (Complete): اکانت شما باید عمومی (پابلیک) بوده و دارای بیوگرافی، تصویر پروفایل و حداقل یک پست باشد. پروفایل شما نباید شامل لینک به سایر شبکه‌های اجتماعی باشد.

در مورد رابطه بین تأیید هویت در فیسبوک و اینستاگرام، این شرکت می‌گوید تمام صفحات وریفای شده فیسبوک به‌صورت خودکار واجد شرایط دریافت تیک آبی اینستاگرام نیستند. هم‌اکنون «تنها اکانت‌های اینستاگرامی واجد دریافت تیک آبی هستند که احتمال جعل هویت آنها زیاد است.»

افزایش شانس برای تیک

اگر یک برند یا شخص مشهور و شاخص نیستید احتمالاً نمی‌توانید تیک آبی را دریافت کنید. با این‌حال فعالیت بیشتر، پاسخ دادن به کامنت‌ها و افزایش فالوئر (البته نه با خرید یا استفاده از اپلیکیشن‌های جانبی)، بهترین راه برای بهبود شانس است.

پافشاری؛ ۳۰ روز بعد

اگر درخواست شما رد شد، یعنی حداقل یکی از شرایط بالا را ندارید. درصورت رفع مشکل می‌توانید ۳۰‌روز بعد دوباره درخواست خود را برای اینستاگرام از همان روش ارسال کنید.

معیارهای نامشخص

معیارهای اینستاگرام برای دادن تیک آبی خیلی مشخص نیست اما قاعدتا شما باید فرد یا سازمانی باشید که تأیید هویت شما مهم باشد

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری