{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 348465

رییس کارگروه کافی‌نت اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران از ساماندهی مجوزهای دسترسی کاربری IP برای ثبت اظهارنامه‌های مالیاتی توسط کافی‌نت‎ها خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، بهزاد مبینی با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی هرساله برای ثبت اظهارنامه مالیاتی مشاغل و شرکت‎ها، تعداد مشخصی دسترسی کاربری و به اصطلاح (IP) را در اختیار اتحادیه فناوران قرار می‎دهد، گفت: این IPها بین کافی‎نت‎های دارای جواز کسب در رسته خدمات حضوری و غیرحضوری اینترنت با توجه به ظرفیت و نیاز آنها توزیع می‎شود.

وی اضافه کرد: سامانه سازمان امور مالیاتی دارای محدودیت‎ هایی است که منجر به انجام ساماندهی در هر سال در زمینه دسترسی کاربری برای ثبت اظهارنامه مالیاتی می‌‎شود. به طور مثال، در سامانه برای هر عضو کافی‎نت یک کد ملی، یک شماره موبایل و یک مک آدرس تعریف می‎شود و تکرار کد ملی دیگر قبول نیست. با توجه به اینکه به هر کافی‌نت 3 دسترسی کاربری (IP) تعلق می‌گیرد، به ناچار 2 دسترسی کاربری به نام افراد دیگری ثبت می‎شود.

وی تصریح کرد: از آنجایی که IP معمولا بنام پرسنل کافی‎نت‎ها ثبت می‎شود و بعضا دیده می شود که وقتی پرسنل در کافی نت جابه جا می‌شود یا قطع همکاری می‌شود باید این آی پی قطع شود و ای پی مجدد درخواست شود که یکی از موارد مهم در ساماندهی را تشکیل می‎دهد.

مبینی با بیان اینکه این موضوع باعث شده تا اتحادیه هر سال اقدام به ساماندهی IPهای ثبت اظهارنامه مالیاتی کند، گفت: سطح دسترسی که به کافی‌نت‌ها ارایه می‎شود در صورتی که استفاده نشوند و یا تغییراتی در واحد صنفی کافی‌نت ایجاد شود، نیز باطل خواهند شد.

وی تصریح کرد: نزدیک به سه سال است که کارگروه کافی‌نت در اتحادیه صنف فناوران رایانه تشکیل شده و روند استفاده از IP  ها توسط اساتید که خود اعضای اتحادیه هستند، به فعالان جدید رسته کافی‌نت آموزش داده می‎شود و نظارت بر فعالیت کافی‌نت‌ها به صورت هماهنگ از طریق کارگروه کافی‌نت صورت می‎گیرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری