همسر بنیانگذار گوگل کیست؟ + ماجرای رابطه جنجالی با ایلان ماسک

زنی که گفته می شود دوستی چند ساله ایلان ماسک و سرگئی برین، بنیانگذار گوگل را خراب کرد، قبل از اینکه وکیل شود و با برخی از ثروتمندترین مردان جهان آشنا شود، در خلیج سانفرانسیسکو و در فقر بزرگ شد.

همسر بنیانگذار گوگل کیست؟ + ماجرای رابطه جنجالی با ایلان ماسک

 به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از روزیاتو، نیکول شاناهان ۳۷ ساله، در دسامبر سال گذشته در نمایشگاه آرت بازل (Art Basel)، یک رویداد هنری چند روزه در میامی، رابطه کوتاهی با ماسک داشت، که باعث شد شوهرش در ژانویه درخواست طلاق بدهد. برین که ثروت خالص او ۹۵ میلیارد دلار تخمین زده می شود دلیل آن را اختلافات آشتی ناپذیر عنوان کرد، اما ظاهرا دلیل اصلی آن رابطه ماسک با نیکول بود.

شاناهان

اکنون، منابع خبری می‌گویند، پس از درخواست طلاق برین، شاناهان برای طلاقش یک میلیون دلار می‌خواهد، بیشتر از چیزی که در دوران پیش از ازدواج با آن موافقت کرده است. رقمی که او در سر دارد با آنچه او در کودکی از سر گذرانده، زمانی که با کوپن‌های غذا زندگی می‌کرد و سعی می‌کرد به دو والدین بیکارش کمک کند، بسیار متفاوت است. او از آن زمان به‌خاطر کارهایی که در مبارزه برای اصلاح عدالت کیفری، کمک به بهبود محیط‌زیست و تحقیق در مورد طول عمر باروری زنان انجام داده است، به‌عنوان یک تغییر دهند و فردی موثر معرفی شده است.

نیکول شاناهان2

نیکول شاناهان در مصاحبه ای از چالش هایی که در کودکی با آن روبرو بود و اینکه چگونه آنها را به سمت کارآفرینی خود هدایت کرد گفت. او با توضیح اینکه چگونه پدرش در جوانی به اسکیزوفرنی دوقطبی مبتلا شد و مادرش یک مهاجر چینی بود که سعی می‌کرد به آمریکا برود، گفت: «به عنوان یک بچه، واقعاً باید می فهمیدم دنیا چگونه کار می‌کند.»او ادامه داد: «من در بیشتر دوران کودکی‌ام دو والدین بیکار داشتم، بنابراین نه تنها پول نداشتم، بلکه تقریباً هیچ راهنمایی درستی از جانب والدینم وجود نداشت و همانطور که می‌توانید تصور کنید با یک پدر بیمار روانی، هرج و مرج و ترس زیادی در زندگی وجود داشت.» او گفت که یاد گرفت به تنهایی زندگی خود را بسازد. شاناهان در سن ۱۲ سالگی با استفاده از میزهای اتوبوس و استفاده از اینترنت جدید درخواست های خود را برای کالج و شغل پیگیری می کرد. 

نیکول شاناهان3در سال ۲۰۰۳، او شروع به تحصیل در دانشگاه Puget Sound کرد، جایی که او مدرک لیسانس هنر را در اقتصاد و چینی ماندارین دریافت کرد. سپس در سال ۲۰۱۳ در دانشگاه ملی سنگاپور، قبل از شروع تحصیل حقوق در دانشگاه سانتا کلارا، به تحصیل در زمینه تجارت جهانی مالکیت معنوی و حقوق چین پرداخت. زمانی که او در اوایل ۲۰ سالگی خود بود، در شرکت RPX به عنوان متخصص ثبت اختراع، شغلی پیدا کرد، اما بعد از ۱۰ ماه، پس از اینکه مورد تجاوز جنسی قرار گرفت، کار را ترک کرد. شاناهان گفت که پس از آن دچار افسردگی شدید شد، وکالت را به کلی رها کرد و برای مدتی نزد عمه اش نقل مکان کرد.نیکول شاناهان4

اما پس از مدتی، او توانست پاهایش را دوباره روی زمین بگذارد و حتی شرکت مدیریت خود را با قابلیت هوش مصنوعی، تأسیس کرد که سال گذشته آن را فروخت. او از آن زمان به بعد وقت خود را به Bia-Echo، یک شرکت سرمایه گذاری که او تأسیس کرده است، اختصاص داده است که پول را به سازمان هایی که از طول عمر باروری، اصلاح عدالت کیفری و حفظ یک سیاره سالم و قابل زندگی حمایت می کنند، واریز می کند. شاناهان قبلاً از طریق سازمان همسرش، بنیاد خانواده سرگی برین، از این اهداف حمایت کرده بود، اما در سال ۲۰۲۰، زمانی که این بنیاد را تأسیس کرد، کار روی این اهداف را خودش آغاز کرد. علاوه بر اینها، شاناهان به عنوان عضو آکادمیک کد X، مرکز انفورماتیک حقوقی استنفورد –یک مرکز مشترک بین دانشکده حقوق استنفورد و علوم کامپیوتر- کار کرده است.

سرگی برین

سرگی برین

نیکول شاناهان و سرگی برین در یک مراسم عروسی ساده در ۷ نوامبر ۲۰۱۸ ازدواج کردند. آنها بعداً پس از سال‌ها تحمل مشکلات باروری که شاناهان علناً در مورد آن صحبت کرده است، فرزندی به دنیا آوردند. اما در ماه ژانویه، برین پس از اینکه ظاهراً از دوستی او با ماسک مطلع شد، از همسرش درخواست طلاق داد. برین به اختلافات آشتی ناپذیر در اوراق طلاق اشاره کرد و خواست که حضانت فرزندشان را به عنوان بخشی از ترتیبات طلاق به اشتراک بگذارند.

ماجرای رابطه نامشروع ایلان ماسک با همسر بنیانگذار گوگل

گفته می شود که ایلان ماسک در دسامبر سال گذشته در نمایشگاه هنر بازل، با همسر سرگی برین، نیکول شاناهان، رابطه کوتاهی داشته است. برین، هشتمین مرد ثروتمند جهان با دارایی خالص ۹۵ میلیارد دلار و بنیانگذار گوگل، در ژانویه درخواست طلاق داد. به گفته منابع نزدیک، ایلان ماسک پس از اینکه سرگی برین از رابطه ماسک با همسرش مطلع شد و درخواست طلاق داد، در اوایل سال جاری در یک مهمانی زانو زد و از برین طلب بخشش کرد. البته برخی منابع مدعی هستند که ایلان ماسک این شایعه را رد کرده، گفته است که دیشب با سرگی برین شام خورده و در سال های اخیر تنها دو بار همسر او را دیده و هیچ وقت دیداری تنها با وی نداشته است.

گرچه برین، دلیل جدایی خود را اختلافات آشتی ناپذیر ذکر کرده است، اما روزنامه ها گزارش دادند که رابطه ماسک با نیکول، نقطه پایان ازدواج آنها بود. ظاهرا نیکول و سرگی قبلاً به دلیل استرس ناشی از همه گیری کرونا با مشکلات زناشویی روبرو بودند. آنها همچنین بر سر مراقبت از دختر چهار ساله خود دعوا داشتند.مشخص نیست که آیا سرگی برین در نمایشگاه هنر بازل حضور داشته است یا نه، اما ماسک، که به تازگی از گریمز جدا شده بود، آنجا بود و در مقطعی با نیکول رابطه عاشقانه برقرار کرد.

یک ماه بعد ، سرگی درخواست طلاق داد. نیکول اکنون به دنبال طلاق ۱ میلیارد دلاری است؛ کسری از ثروت ۹۵ میلیارد دلاری شوهرش، اما ظاهراً بیش از آن چیزی است که تحت شرایط پیش از ازدواج، حق دریافت آن را دارد. البته نیکول مدعی است تحت فشار در دوران بارداری مجبور به امضای قرارداد پیش از ازدواج شده است. برین و شاناهان، یک دختر دارند که در سال ۲۰۱۸ به دنیا آمد. بنیانگذار گوگل درخواست کرده است تا حضانت او را به عنوان بخشی از اقدامات طلاق تقسیم کنند.

زمانی که مراحل طلاق در ژانویه آغاز شد، نیکول گفت: «امیدوارم من و سرگی به خاطر فرزندمان با عزت، صداقت و هماهنگی پیش رویم.»این ماجرا، در بحبوحه نبرد حقوقی مداوم او با توییتر که به سود نهایی شرکت و همچنین آینده رسانه های اجتماعی آسیب می رساند، آخرین رسوایی عاشقانه ای است که ماسک به بار آورده است. تمام این ماجرا می تواند منجر به از دست رفتن توییتر با درآمد ۱.۱۸ میلیارد دلاری شود.

روز جمعه، این شرکت او را به خاطر رفتارش مقصر دانست که با رابطه دراماتیک خود و سپس چرخش ناگهانی، تجارت را مختل کرده است. این رابطه، به دوستی چند ساله ایلان و سرگی پایان ناگهانی داد. در سال ۲۰۰۸، سرگی ۵۰۰,۰۰۰ دلار بودجه به تسلا در اوج بحران مالی داد.

ماسکماسک در مورد این اتهامات اظهار نظری نکرده است. گفته می شود که برین، منافع متعددی در بسیاری از مشاغل ماسک دارد، اما او به دستیاران خود دستور فروش همه آنها را داده است. بسیاری از روابط ایلان ماسک از همسر اولش جاستین گرفته تا امبر هرد، گریمز و اکنون همسر سرگی برین، نیکول، نشان می دهد روابط او، تقریباً به اندازه معاملات تجاری اش کثیف شده است.

این مرد ۵۱ ساله با ۹ فرزند، دو همسر سابق و بسیاری معشوقه های دیگر در این راه، رد دل شکستگی های خود را به جا گذاشته است. آخرین تلاش او با همسر سرگی برین، بنیانگذار گوگل، سیلیکون ولی را به رسوایی کشاند.

منبع: روزیاتو
ارسال نظر

آخرین خبر ها