راهنمای انتخاب شال و روسری مناسب برای صورت گرد

وقتی نوبت به انتخاب شال و روسری می‌رسد، بسیار مهم است که بدانید چه نوع فرم صورتی دارید و با ویژگی‌های مختلف صورت مانند خطوط و منحنی‌های که به چهره زیبایی می‌بخشند، آشنا باشید.

راهنمای انتخاب شال و روسری مناسب برای صورت گرد

انتخاب شال و روسری برای صورت های گرد و کشیده

به گزارش اقتصاد آنلاین، انتخاب شال و روسری مناسب با صورت، یک عنصر اصلی در شیک بودن و تکمیل‌کننده یک تیپ خاص است.

انتخاب فرم صورت براساس اشکال هندسی

مهم‌ترین نکته برای انتخاب شال مناسب صورت، شناخت فرم چهره براساس اشکال هندسی است. چرا این نکته مهم است؟ زیرا اشکال مختلف از شال و روسری‌های برای تکمیل زیبایی و جذابیت صورت طراحی شده‌اند که شما باید مطمئن باشید که با انتخاب درست ظاهری منحصر‌به‌فرد خود را پیدا خواهید کرد.  

راهنمای انتخاب شال و روسری مناسب برای صورت گرد

صورت مربعی در انتخاب شال و روسری

عرض و ارتفاع در صورت‌های مربع شکل تقریباً برابر و کناره‌های صورت مستقیم و خط فک به‌شکل منحنی با زاویه کم است. در واقع چانه و فک در این مدل صورت حالت چهارگوش دارد.  

اگر فرم صورت مربعی دارید، باید جنس شال و روسری لطیف مانند ابریشم باشد، زیرا علاوه بر این‌که باید آزادانه روی سر قرار گیرد، در قسمت چانه شل و در وسط پیشانی به صورت مخروطی یا نوک تیز قرار گیرد. افرادی که صورت مربعی دارند می‌توانند هم از شال و هم از روسری استفاده کنند اما باید به خاطر داشته باشید که هرگز قسمت پیشانی و گونه را نپوشانید.

صورت گرد برای شال و روسری

صورت گرد تقریباً شبیه صورت مربعی است اما با زاویه‌ای نرم‌تر در حالی‌که استخوان گونه در وسیع‌ترین قسمت صورت قرار دارد، چانه گرد همراه با خمیدگی‌های جزئی کناره‌های چهره‌ را دربرگرفته است. اگر صورت گرد دارید، نباید شال یا روسری را محکم به دور صورت خود بپیچید، زیرا این کار باعث بیشتر شدن منحنی (گردی) صورت می‌شود.  

در این فرم صورت باید اجازه دهید تا لبه‌های صاف شال یا روسری به صورت شما نزدیک باشد اما قسمت زیادی از پیشانی را نپوشاند. بهترین قسمت در مورد صورت‌های گرد این است که با کمی خلاقیت می‌توانید از لوازم جانبی مختلفی به‌ویژه طیف گسترده‌ای از گوشواره‌ها استفاده کنید.

صورت بیضی

رایج‌ترین شکل صورت صورت بیضی است که طول آن بلندتر از عرض و همچنین منحنی‌های بیشتری در کناره‌های صورت و چانه وجود دارد. اگر صورت بیضی دارید، تقریباً می‌توانید با خیال راحت هر مدل از آن را انتخاب کنید.با این‌وجود نباید آن را دور صورت محکم ببندید و حتماً دور گردن را شل نگه دارید. بهترین راه برای بستن شال یا روسری این است که قاب صورت را کامل بپوشانید تا شکل طبیعی و زیبا چهره‌ حفظ شود.

اگر احساس کردید که صورت‌تان در زیر روسری پهن‌تر به‌نظر می‌رسد، می‌توانید از هدبند یا دستمال سر استفاده کنید و برای شال لبه‌های آن را به سمت داخل تا بزنید.

صورت قلبی

در صورت قلبی شکل، پیشانی وسیع‌ترین قسمت صورت و چانه نوک تیز است. اگر صورت قلبی دارید، روسری نسبت به شال انتخاب مناسب‌تری خواهد بود، زیرا زمانی‌که درست زیر چانه بسته می‌شود، علاوه بر این‌که خط فک را افزایش می‌دهد، باعث جذابیت بیشتر صورت‌ نیز خواهد شد. بهتر است جنس روسری یا شال لطیف مانند ابریشم یا ساتن باشد. با این‌که می‌توانید لوازم جانبی مانند گردنبند یا گوشواره‌های بزرگ را با آن ست کنید اما پوشیدن یک هدبند یا دستمال سر یک انتخاب عالی در صورت قلبی شکل است. برای این‌که پیشانی و چانه در صورت قلبی متناسب به‌نظر برسد، هرگز روسری یا شال را پشت سر نبندید.

صورت الماسی

صورت‌های الماسی برعکس صورت‌های قلبی هستند، با این‌ تفاوت که خطوط مو باریک‌تر، گونه‌ها بالاتر و چانه‌ها نوک تیزتر هستند. پس مانند صورت قلبی شکل از محکم بستن آن خودداری کنید. 

اگر صورت الماسی دارید، برای این‌که روسری و شال جلوه بیشتری داشته باشد، حتما با یک سربند یا دستمال سر کاملاً متناسب آن را ست کنید. همچنین برجسته کردن گره به‌ویژه در ناحیه گردن باعث جلوه بیشتر استایل و صورت خواهد شد.  

نقش رنگ پوست در انتخاب شال و روسری مناسب

بعد از این‌که با فرم صورت آشنا شدید، نکته‌ی مهم دیگری که باید در نظر بگیرید، انتخاب شال و روسری مناسب با رنگ پوست صورت‌تان است. با این‌که طیف رنگ پوست به سه دسته گرم، سرد و خنثی تقسیم می‌شود اما باید حالات روحی خود مثل خستگی، مریضی، خواب‌آلودگی و... را نیز در نظر بگیرید. زیرا ممکن است یک روز به دلیل حجم کار زیاد پوست‌تان تیره‌تر شود یا برعکس. با این‌حال توجه داشته باشید، اگر پوست‌تان گرم و تیره است باید طیف رنگ‌های گرم مانند قرمز، نارنجی، خردلی و... را انتخاب کنید و اگر پوست‌تان سرد و روشن است باید بیشتر به سمت رنگ‌های سرد مانند صورتی، آبی، سبز، بنفش و... بروید.

منبع: برنس مد
ارسال نظر

آخرین خبر ها