شغل های پردرآمد دانشجویی و پاره وقت

در این مطلب قصد داریم ۱۰ ایده کار دانشجویی ارائه دهیم. بر اساس آمار، بسیاری از دانشجویان علاوه بر تحصیل، کار هم می‌کنند. البته حفظ شغل در طول سال‌های سخت دانشگاه وص برای رشته‌هایی که کلاس‌های طولانی‌تری دارند، به‌هیچ‌وجه کار آسانی نیست.

شغل های پردرآمد دانشجویی و پاره وقت

بهترین کسب و کار و شغل های نیمه وقت مناسب دانشجویان

به گزارش اقتصاد آنلاین،  در بسیاری از مواقع، کارفرمایان خیلی با تغییر شیفت کاری موافق نیستند و برخی فقط موقعیت‌های کاری تمام‌وقت را ارائه می‌دهند که ممکن است با برنامه‌های درسی سازگار نباشند. برای دانشجویان مجموعه‌ی وسیعی از مشاغل وجود دارد. متقاضیان واجدشرایط می‌توانند آن‌ها را در طول ساعات شب یا روز‌های تعطیل هفته انجام دهند. 

ما فهرستی از 10 شغل برای ایده کار دانشجویی گرد‌آوری کرده‌ایم. هریک از این موقعیت‌های شغلی می‌تواند کمکی باشد که دانشجو تا رسیدن به روز فارغ‌التحصیلی‌اش نیاز دارد.

شغل های پردرآمد دانشجویی پاره وقت

۱. پرستار بچه اولین ایده کار دانشجویی

شغل پرستار بچه یک ایده عالی برای کار دانشجویی است، زیرا از نظر زمان، خیلی منعطف است. بسته به سن کودک، برخی از پرستاران فقط بعد‌از‌ظهر‌ها کار می‌کنند. برخی از پرستاران نوزاد به اندازه‌ی کافی خوش‌شانس هستند که در مدت‌زمان خواب نوزاد روی جزوه‌هایشان کار کنند. برخی از خانواده‌ها حاضرند در ازای مراقبت از کودکانشان، اتاق و غذا را در اختیار فرد قرار دهند که می‌تواند امتیاز بزرگی باشد برای دانشجویانی که در شهر‌هایی با هزینه‌ی اجاره‌ی بالا تحصیل می‌کنند.

وظایف

کمک به کودکان مدرسه‌ای در انجام تکالیف مدرسه؛

انجام کار‌های خانه؛

تهیه‌ی غذا؛

توجه به سلامتی کودک؛

بیرون بردن کودک برای بازی؛

بردن کودک به مدرسه و بازگرداندن او.

۲. نماینده‌ی مرکز تماس

یک ایده کار دانشجویی مناسب، نماینده‌ی مرکز تماس است. بسیاری از دانشجویان می‌توانند با گذاشتن هدست روی سرشان و کار در مرکزِ تماس حقوق بگیرند. از آن‌جایی که مأموریت اصلی بسیاری از شرکت‌ها این است که مشتری را وادار کنند تلفن را بردارد، اکثر شرکت‌ها از کارمندانشان می‌خواهند که در ساعات شب‌ و روز‌های تعطیل هفته در دسترس باشند؛ بیش‌تر دانشجویان می‌توانند به‌راحتی با این برنامه کنار بیایند.

به هر حال، این شغل می‌تواند یک ایده عالی برای یافتن کار دانشجویی باشد و برای هر دانشجویی که رسا صحبت می‌کند و ترسی از ارائه‌ی پیشنهاد فروش ندارد مناسب باشد. شرکت‌ها اغلب به دنبال افرادی می‌گردند که بتوانند به ۲ زبان صحبت کنند یا در زمینه‌ی فروش سابقه‌ی کار دارند.

وظایف

میریت تماس‌های ورودی و خروجی؛

خواندن و تکرار دیالوگ‌های ازپیش‌تعیین‌شده؛

فروش محصولات یا درخواست کمک مالی؛

وارد کردن اطلاعات مشتری؛

تحقیق درباره‌ی مشکلات رایج مشتریان.

۳. دستیار مجازی یک ایده کار دانشجویی

پاسخ قرن ۲۱ برای مشکل دستیار شخصی، «دستیار مجازی» است. دستیاری چابک که به متخصصان پر‌مشغله در انجام وظایف روزانه، برنامه ریزی و زمان‌بندی، تنظیم ملاقات‌ها، فناوری اطلاعات، تحقیقات و مواردی از این قبیل کمک می‌کند. دستیار مجازی یک ایده کار دانشجویی مناسب دانشجویان منظم، آشنا با کامپیوتر و ترجیحا دارای سابقه‌ی کاری مدیریت است. برای شیرین کردن معامله، باید بگویم که می‌توان همه‌ی کار‌ها را از راه دور و در برخی موارد، در هر زمانی از روز انجام داد.

وظایف

تنظیم و حفظ برنامه‌ها؛

انجام رزرو برای سفر‌های کاری؛

مشارکت در تحقیقات؛

مدیریت اطلاعات مالی؛

پشتیبانی از فناوری اطلاعات، وب‌سایت و رسانه‌های اجتماعی.

۴. مشاغلی با پرداخت فوری دست‌مزد

یک ایده کار دانشجویی دیگر، یافتن مشاغلی با پرداخت فوری دست‌مزد است. این صنایع شامل نیروی کار معمولی، انبار‌داری، تحویل، بازاریابی، نیروی کار برای رویداد‌ها و مراسم‌ها، مدیریت و غیره است. پس از این‌که رزومه شما تأیید شد، تنها کاری که باید انجام دهید، پذیرفتن مشاغلی است که توانایی انجامشان را دارید؛ سپس شما آماده‌اید تا درآمد‌زایی کنید.

وظایف

به توانایی‌های شما بستگی دارد.

۵. مترجم

این ایده کار دانشجویی برای دانشجویانی که به ۲ زبان مسلط‌اند، گزینه‌ی مناسبی است. به طور معمول، مترجمان متن نوشته‌شده‌ای را ترجمه می‌کنند و می‌توانند با بسیاری از شرکت‌ها و مشتریان به صورت دورکاری همکاری کنند. مفسران اغلب باید حضوری در مکان‌های مختلف از جمله مدارس، دادگاه‌ها و تأسیسات پزشکی کار کنند. هر دو شغل زمان‌بندی نیمه‌وقت و انعطاف‌پذیری را ارائه می‌دهند که به‌خصوص برای دانشجویان زبان و زبان‌شناسی مناسب‌اند.

وظایف

بازگردانی مفاهیم از زبانی به زبان دیگر؛

ترجمه‌ی اسناد؛

جمع‌آوری اطلاعات مربوط به ترجمه یا تفسیر در گزارش؛

تحقیق کردن درباره‌ی موضوعات محول‌شده.

۶. گرداننده‌ی سگ (dog walker) یا نگه‌دار حیوانات خانگی

آیا شما دوست‌دار حیوانات خانگی هستید و به کمی پول نیاز دارید؟ بنابراین، می‌توانید گرداننده‌ی سگ یا نگه‌دار حیوانات خانگی شوید. کسانی که به دنبال ایده کار دانشجویی هستند، می‌توانند با میزبانی مراکز مراقبت‌های روزانه‌ی سگ‌ها و پناه‌گاه شبانه‌ی حیوانات خانگی، درآمدی ۲ برابر گرداننده‌ی سگ‌ها کسب کنند. البته اگر تجربه‌ی مراقبت از حیوانات خانگی غیر‌معمول مانند حیوانات مزرعه، خزندگان و اسب‌ها را داشته‌باشید، می‌توانید حتی درآمد بیش‌تری نیز کسب کنید.

وظایف

راه بردن و گرداندن سگ؛

نظافت حیوان خانگی؛

نظارت بر دارو‌ها؛

ویزیت اورژانسی دام‌پزشک؛

حمل‌و‌نقل حیوان خانگی.

۷. کارمند خدمات غذایی یک ایده دیگر برای کار دانشجویی

ممکن است اشتغال به عنوان گارسون برای گذراندن دانشگاه کمی کلیشه‌ای به نظر برسد، دلیلی دارد که سِرو کردن غذا، تصدی بار، تهیه‌ی قهوه و شستن ظروف شغلی محبوب میان دانشجویان است. علاوه بر انعطاف‌پذیر بودن، بسیاری از کارمندانِ خدمات غذایی از مزیت گرفتن انعام به عنوان درآمدی اضافی بهره‌مند می‌شوند، به‌خصوص در تعطیلات که دانشگاه‌ها بسته‌اند. تمام این مزیت‌ها کار در رستوران را به ایده کار دانشجویی بسیار عالی تبدیل می‌کند. 

وظایف

گرفتن سفارش‌ها؛

سِرو غذا؛

تهیه‌ی نوشیدنی‌ها؛

رسیدگی به پول نقد و کارت‌های اعتباری؛

تهیه‌ی وعده‌های غذایی سبک.

۸. مراقبت‌های درمانی در خانه

مراقبت‌های درمانی در خانه یک ایده کار دانشجویی خوب است. دستیاران مراقبت‌های درمانی قهرمانان گم‌نام صنعت مراقبت‌های درمانی هستند و از افرادی که به اقامت در خانه‌ی سال‌مندان یا پرداخت‌ هزینه‌هایش تمایلی ندارند، پشتیبانی خانگی را ارائه می‌دهند. بسته به ماهیت بیمار، بسیاری از دستیاران درمانی در خانه احتیاجی به گواهی پرستاری ندارند. شما برای این شغل ممکن است به آموزش احیای قلبی ریوی (CPR)، کمک‌های اولیه و آموزش‌های تخصصی نیاز داشته‌باشید. مراقبت‌های درمانی در خانه برای آخر‌هفته‌ها و ساعات شب‌ انعطاف‌پذیری بالایی دارد.

وظایف

ارائه‌ی مراقبت‌ها در خانه؛

تهیه‌ی میان‌وعده‌های سبک؛

انتقال بیمار برای نوبت پزشک؛

ارائه‌ی اطلاعاتی از وضعیت بیمار در طول روز به خانواده یا مراقبان سلامت او.

۹. فروش یک ایده عالی برای کار دانشجویی

همانند کارمندان خدمات غذایی، فروشندگان نیز انعطاف‌پذیری بالایی در برنامه‌ریزی و شیفت‌های کاری دارند که می‌تواند با توجه به برنامه‌ی هفتگی پر‌استرس دانشگاه، مفید باشد. علاوه بر این، بسیاری از مشاغل مرتبط با فروش در ماه‌هایی که تعطیلات زیادی دارند، باز می‌شوند و این امتیازی برای دانشجویانی است که می‌خواهند در تعطیلات درآمد بیش‌تری کسب کنند. بنابر این فروشندگی می‌تواند یک ایده کار دانشجویی خوب برای شما باشد.

وظایف

توانایی کار با پول نقد و کار‌ت‌های اعتباری؛

فروش و افزایش فروش؛

سازمان‌دهی موجودی فروشگاه؛

نظافت فروشگاه.

۱۰. تدریس خصوصی

با این‌که تدریس خصوصی یک ایده عالی برای کار دانشجویی است اما همه‌ی دانشجویان دانش یا امکانات لازم را برای تدریس خصوصی ندارند. برخی از آنان از این شغل که یکی از پر‌درآمد‌ترین مشاغل ساعتی این لیست است، بهره می‌برند. تدریس خصوصی را می‌توان در مکان‌های گوناگونی مانند برنامه‌های تدریس خصوصی دانشگاه، شرکت‌های خصوصی یا حتی از راه دور به صورت آنلاین پیدا کرد. فرقی ندارد که معلم از کدام پلتفرم استفاده می‌کند، به طور حتم استقلال و رضایت بالایی را در این شغل خواهد یافت.

وظایف

تدریس موضوعی؛

آماده‌سازی دانش‌آموز یا دانشجو برای امتحان؛

نظارت روی نوشتن مقالات.

منبع: creativesoft
ارسال نظر

آخرین خبر ها