کد خبر 577245

کیفیت هوای تهران ناسالم است

کیفیت هوای پایتخت امروز (چهارشنبه، ۱۲ آبان) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۱۹ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۱۳۹ ناسالم برای گروه های حساس  بوده است.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۸۵، اُزن با شاخص ۵۶، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۹۷و منوکسیدکربن با شاخص ۴۵ بود.

ایستگاه دانشگاه شهید بهشتی منطقه یک با شاخص ۸۱ و شهرداری منطقه چهار با شاخص ۹۰ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند.

همچنین ایستگاه دانشگاه علم و صنعت منطقه چهار با شاخص ۱۶۴، شریف منطقه ۲ با شاخص ۱۶۸، شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۱۶۷، پارک شکوفه منطقه ۱۴ با شاخص ۱۶۱ و پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۱۵۵ ایستگاه هایی هستند که از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۱۸۲ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۴۲ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و یک روز هوای ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده است.

ارسال نظر