کد خبر 574802

ثبت نام پذیرفته‌ شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌ نور آغاز شد

ثبت‌نام غیرحضوری پذیرفته‌شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌نور از امروز آغاز شد و تا نهم آبان ادامه دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین؛ ثبت‌نام غیرحضوری پذیرفته‌شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌نور از امروز تا نهم آبان ۱۴۰۰ و انتخاب واحد دانشجویان از پنجم تا دوازدهم آبان ماه از طریق سامانه گلستان به نشانی reg.pnu.ac.ir انجام می‌شود؛ از این رو پذیرفته‌شدگان پس از ورود به سامانه در مهلت اعلام شده و با مطالعه صفحه ورودی می‌توانند با استفاده از شناسه کاربری و گذرواژه (در صفحه اول سایت یادشده در زمان ثبت‌نام اعلام می‌شود) وارد سامانه آموزشی گلستان شوند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام

پذیرفته‌شدگان لازم است اسکن تصویر صفحه اول و صفحه توضیحات شناسنامه، تصویر کارت ملی (پشت و رو)، عکس رنگی با زمینه روشن بدون کلاه و عینک، مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه (ویژه آقایان) و تصویر مدرک کارشناسی (برای مدرک کارشناسی ناپیوسته لازم است مدرک کاردانی نیز ارائه شود) را در قالب jpg یا jpeg و با حجم هر فایل حداکثر ۲۵۰ کیلو بایت تهیه و در هنگام ثبت نام غیرحضوری بارگذاری کنند.

همچنین پذیرفته‌شدگان باید در هنگام ثبت نام در سامانه گلستان وارد لینک http://estelam.msrt.ir شده و پس از تقاضای تاییدیه تحصیلی برای آخرین مدرک تحصیلی (کاردانی/ کارشناسی ناپیوسته/ کارشناسی پیوسته)، کدپیگیری را در سامانه گلستان ثبت کنند. تعداد معدودی از دانشگاه‌ها به سامانه استعلام وزارت عتف متصل نیستند و برای این مدارک کماکان از طریق اداری تقاضای تاییدیه تحصیلی کنند. پذیرفته‌شدگان لازم است حداکثر تا تاریخ ۳۰ مهر ۱۴۰۰ در مقطع قبل فارغ‌التحصیل شده باشند. برای آگاهی از سایر شرایط به «بند ۱-۳- و ۳-۳- دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور» مراجعه شود.

لازم به ذکر است، طبق «پیوست شماره ۳» آیین‌نامه آموزشی کارشناسی ارشد مصوب ۱۱ بهمن سال ۹۴ شورای دانشگاه، پذیرفته‌شدگانی که درس‌های گذرانده در دوره‌های کارشناسی ارشد دارند و متقاضی تطبیق واحد هستند حداکثر تا پایان اولین نیمسال تحصیلی بعد از پذیرش باید کارنامه ریزنمرات تایید شده درس‌هایی را که تقاضای معادل سازی آن‌ها را داده‌اند به آموزش مرکز/ واحد ارائه کنند. (درخواست از طریق پیشخوان خدمت معادل سازی سامانه جامع گلستان)، مراکز/ واحد‌ها لازم است اصل ریزنمرات را از دانشگاه یا موسسه‌ای که دانشجو دروس را در آن گذرانده است به صورت محرمانه تقاضا و آن را ملاک عمل قرار دهند.

همچنین طبق ماده ۱۰ و تبصره ۱ و ۲ ماده ۱۰ آیین نامه آموزشی کارشناسی ارشد مصوب ۱۱ بهمن ۹۴ شورای دانشگاه، پذیرفته‌شدگانی که درس‌های جبرانی (اعلام شده توسط گروه آموزشی) مربوط را در دوره کارشناسی نگذرانده‌اند، موظف به انتخاب دروس جبرانی در اولین نیمسال تحصیلی ممکن هستند.

گفتنی است، مطابق «تبصره بند ۲ قسمت ج دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور» پذیرفته‌شدگان کد رشته امتحانی ۱۱۴۸ (رشته مدیریت امور شهری) و می‌بایست واجد شرایط اعلام شده در دفترچه راهنمای (شماره ۱) آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ باشند در غیر این صورت از ثبت نام آنان ممانعت به عمل آمده و فهرست اسامی با درج علت، حداکثر تا مورخ ۱۰ آذر ۱۴۰۰ به مرکز سنجش و آزمون اعلام شود.

همچنین دارندگان مدارک تحصیلی معادل حائز شرایط «آیین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمون‌های ورودی مقاطع بالاتر» مطابق مقررات صفحه ۱ و ۲ دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور بررسی شود.

لازم به ذکر است، داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان و یا ایثارگران پذیرفته شده‌اند در زمان ثبت نام نیازی به ارائه تاییدیه سهمیه ثبت نامی از سوی ارگان ذی‌ربط ندارند و ملاک تایید سهمیه آنان همان عنوان سهمیه درج شده در فایل قبولی دانشگاه است.

ارسال نظر