کد خبر 559273

لغو مصوبه پذیرش دانشجویان ارشد از رشته های غیر مرتبط

ممنوعیت پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد از رشته های غیر مرتبط به صورت کلی لغو شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛سید جلال موسوی، مدیرکل دفتر تدوین و راهبری اسناد و سیاست‌های آموزش و پژوهش ستاد علم و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: چند ماه پیش مصوبه ممنوعیت پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد از رشته های غیر مرتبط منتشر شد که لازمه اجرایی آن از سال ۱۴۰۱ بود.

او افزود: ممنوعیت این مصوبه نیازمند صلاح دید شورای سنجش و آموزش کشور بود که دکتر آهنچیان، مدیر کل دفتر برنامه ریزی و آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تکذیب آن را به دانشگاه ها در قالب اطلاعیه ای اعلام کرد.

موسوی تصریح کرد: ممنوعیت پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد از رشته های غیر مرتبط به صورت کلی لغو شده است و تمامی دانشجویان می توانند امسال و سال های آتی از رشته های غیر مرتبط وارد دوره کارشناسی ارشد شوند.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • بی نام
  ۲ ۰

  سلام شما که مصوبه ای رو صادر میکنید سریعا لغو میکنید لطفا بخشنامه ای صادر کنید تا دانشجویان ارشد پیام نور بتوانند شیوه آموزشی خود را از پژوهش محور به آموزش محور تغییر بدهند در این شرایط کرونایی ما هم الکترونیکی آموزش دیدیم دقیقا مثل آموزش محورها

 • حسین
  ۴ ۰

  این مصوبه غیر کارشناسی بود. ممنون که لغوش کردین

 • ا ب ث
  ۴ ۰

  خدارو شکر

 • امین
  ۰ ۰

  واقعا وضعیت آموزش تویه پیام نور افتضاح شده،برنامه از این قراره که از صبح باید با برنامه ادوبی کانکت وارد سامانه بشیم،صدای استاد از کره مریخ میاد،و بعضی از استادا مثل شمر سوال میدن و دانشجو و استاد از صبح تا شب دنبال کار نمره هستن.در ضمن دانشجو ها دیگه تو گروه های همفکری هم درس نمیخونن همه به امید هم دیگه هستن

 • H
  ۱ ۰

  سلام
  اتفاقا این مصوبه خیلی خوب بود و به نفع روانشناسان..
  باید بزارن رشته روانشناسی ( بخصوص روانشناسی بالینی) تخصصی بشه مثل رشته پزشکی.
  چرا داوطلب های ارشد از بقیه رشته ها نمیتونن برن رشته های علوم پزشکی رو کنکور بدن؟
  متأسفانه همه فکر می کنن روانشناسی یک رشته آسون و الکی هست در صورتی که این رشته خیلی مهمه... متأسفانه توی جامعه زیاد دیدیم کسانی که با اسم روانشناس به مردم مشاوره میدن اما هیچی هم از روانشناسی نمیدونن و همین باعث شده مردم کشورمون به روانشناس ها اعتماد نداشته باشن.