کد خبر 523084

یک مقام مسئول خبر داد؛

جریمه ۶۲۰هزار خودرو به دلیل تردد غیرمجاز شبانه در تهران

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران گفت: از ابتدای محدودیت‌های تردد شبانه تاکنون ۶۲۰ هزار متخلف جریمه شده‌اند.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علی همه‌خانی با اشاره به جریمه رانندگانی که در ساعات منع تردد شبانه (22 تا سه بامداد) اقدام به تردد در معابر می‌کنند، اظهار کرد: برخلاف تصور برخی شهروندان درباره عدم ثبت جریمه‌ها در طرح ورود به محدودیت‌های کرونایی شبانه، دوربین‌ها از همان روزهای نخست و با اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا فعال بوده و رانندگانی را که بدون مجوز در ساعات شبانه تردد داشته باشند را مورد اعمال قانون قرار می‌دهند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ افزود: با اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا و از آغاز اجرای طرح ممنوعیتهای تردد شبانه در سطح شهر تهران، 620 هزار خودرو  توسط دوربین‌ها مورد اعمال قانون قرار گرفته‌اند.

وی بیان کرد: در همین رابطه و در فروردین ماه امسال 25 هزار و 689 اعمال قانون به دلیل تخلف پلاک اعم از تخلف مخدوشی و پوشش پلاک، صورت گرفته و نیز دو هزار و 147 خودرو نیز در این رابطه توقیف شده‌اند.

این مقام انتظامی متذکر شد: برابر ماده 720 قانون مجازات اسلامی مخدوشی و هرگونه تغییر در ارقام پلاک وسیله‌نقلیه مجازات حبس از 6 ماه تا یکسال را برای متخلفین در پی دارد.

همه‌خانی از رانندگان تهرانی خواست به علت شیوع گسترده ویروس کرونا، از تردد در سطح شهر، رفتن به دورهمی‌ها و مهمانی‌ها به خاطر حفظ جان خود و دیگران جداً خودداری کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر