خبر مهم برای متقاضیان استخدام در آموزش و پرورش

مسئول برگزار کننده آزمون اصلح از برگزاری آزمون جبرانی معلمان ماده ۲۸ در روز سه‌شنبه ۱۲ اسفند ماه خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، رضا کچوئیان از برگزاری آزمون جبرانی مهارت آموزان ماده 28 روز سه شنبه 12 اسفند ماه سال جاری به صورت مجازی خبر داد و تصریح کرد: مهارت آموزانی که پودمان‌‌های آموزشی و سایر مؤلفه‌‌ها را با موفقیت گذرانده باشند از نظر معاونت آموزشی مجاز به شرکت در آزمون کتبی هستند.

مسئول برگزار کننده آزمون اصلح از قبولی تعداد 529 نفر دیگر از مهارت آموزان شرکت کننده در آزمون برگزار شده 21 آذر ماه گذشته سخن گفت و افزود: ارسال و دریافت نمرات جدید کارآموزی و مولفه فرهنگی این افراد تایید کننده کسب حدنصاب نمره و قبولی در آزمون است.

کچوئیان کسب حدنصاب نمرات و معدل پودمان‌های آموزشی را برای مهارت آموزان لازم و ضروری خواند و گفت: افرادی که موفق به کسب حدنصاب لازم نمره 650 در مجموع 3 مولفه نشده‌اند می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

دبیر شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان در خصوص چگونگی برگزاری آزمون جبرانی مهارت آموزان ماده 28 اظهار داشت: مؤلفه کتبی جبرانی اصلح به صورت برخط و در محیط آزمون‌های الکترونیکی دانشگاه فرهنگیان بر اساس پروتکل اختصاصی آزمون ‌های مجازی مرکز سنجش دانشگاه برگزار خواهد شد.

وی برگزاری این آزمون را در رشته ‌های مختلف شامل حدود 70 سؤال‌‌ چندگزینه‌ای دانست و افزود: محتوای آزمون متشکل از محتوای پودمان‌‌های آموزشی یا محتوای الکترونیکی تولید شده توسط دانشگاه برای پودمان ‌های تحصیلی مبتنی بر برنامه درسی دوره یکساله مهارت آموزی و اسناد مرتبط هر رشته شامل کتاب‌‌های درسی وزارت آموزش و پرورش، کتاب‌های راهنمای معلم در رشته‌‌های آموزش ابتدایی و متوسطه و همچنین اسناد و آیین نامه ‌های مربوط به سایر رشته‌های استخدامی است.

مسئول برگزار کننده آزمون اصلح با اشاره به برنامه درسی و مصوبات شورای دانشگاه فرآیند اصلح را مشتمل بر سه مؤلفه تدریس عملی، فرهنگی و کتبی دانست و افزود: مولفه کتبی دارای 450 امتیاز و تدریس عملی و مولفه فرهنگی نیز هر کدام به طور جداگانه برخوردار از 275 امتیاز است.

کچوئیان شرط قبولی اصلح در مرحله جبرانی را موفقیت آمیز گذراندن دوره­‌ها و کسب 65 درصد نمره کل آزمون از مجموع سه مولفه اعلام کرد.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، آزمون جبرانی اصلح اسفند ماه سال جاری را شامل 70 سؤال و در چهار بخش تحلیل اخلاقی - تحولی، دانش موضوعی، دانش تربیتی و دانش تربیتی - موضوعی عنوان کرد و یادآور شد: مؤلفه چندگزینه ‌ای آزمون، همچون سال‌‌های گذشته طراحی شده است.

مسئول برگزار کننده آزمون اصلح تصریح کرد: با توجه به شرایط آزمون جاری، مؤلفه عملکردی، به جای سؤالات تشریحی دارای سؤالات چندگزینه‌ای تحلیلی و سناریو محور خواهد بود.

وی مجموع سؤالات در بخش تحلیل اخلاقی – تحولی را در قالب توانایی تحلیل موقعیت‌ تربیتی، اخلاقی و حل تعارض اخلاقی با توجه به حقوق، تکالیف و اسناد تحولی بر مبنای دروس مشترک دوره مهارت ‌آموزی 15 سؤال، شامل 10 سؤال چندگزینه ‌ای عادی و سناریو محور کوتاه و یک سناریوی بلند تربیتی با 5 سؤال موقعیت محور ذکر کرد و گفت: سؤالات در بخش دانش موضوعی نیز در قالب محتوای کتاب ‌های درسی در رشته ‌های آموزش ابتدایی و متوسطه با تأکید بر کتاب ‌های درسی نونگاشت و یا برنامه درسی و آیین نامه ‌های مرتبط با سایر رشته ‌های استخدامی، شامل 20 سؤال چند گزینه‌ای عادی و سناریو محور کوتاه طراحی شده است.

کچوئیان در ادامه سؤالات در بخش دانش تربیتی را شامل دانش روانشناختی، آزمون ‌سازی، فنون و روش ‌های تدریس و کلاس درس از محتوای تولید شده برای پودمان ‌های دوره مهارت‌آموزی عنوان کرد و افزود: تعداد سؤالات در این بخش شامل 10 سؤال چند گزینه‌ای عادی و سناریو محور کوتاه است.

مسئول برگزار کننده آزمون اصلح تکیه بر دروس آموزشی دوره مهارت‌آموزی و محتوای کتاب‌ های راهنمای معلم و یا اسناد مرتبط با رشته تخصصی، شامل سنجش توانایی طراحی و تحلیل برنامه کلاسی، توانایی طراحی و ارزیابی فرصت ‌‌های یادگیری، توانایی طراحی و نقد سنجش یادگیری، طراحی تکالیف، تحلیل تدریس، رفع بدفهمی‌ و توانایی طراحی و نقد مدیریت کلاس به فراخور رشته تحصیلی را محور سؤالات آزمون جبرانی اصلح در بخش دانش تربیتی - موضوعی معرفی و اظهار داشت: تعداد سؤالات در این بخش 25 سؤال، شامل 15 سؤال چندگزینه‌ای عادی و سناریو محور کوتاه و دو سناریوی بلند از موقعیت کلاسی و مدرسه‌ای مرتبط با رشته تحصیلی و 10 سؤال موقعیت ‌محور است.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، حدود 25 سؤال آزمون را از نوع چند گزینه‌ای عادی در سطوح شناختیِ دانش، درک و کاربرد دانست و تصریح کرد: 30 سؤال آزمون در قالب سناریوهای کوتاه و 15 سؤال نیز در قالب سه سناریوی موقعیت‌ محور بلند در سطوح شناختی بالاتر و مبتنی بر تحلیل، استدلال، تصمیم‌گیری و نقد ارائه خواهد شد.

این مقام مسئول، خطاب به مهارت آموزان شرکت کننده در آزمون جبرانی اصلح اسفند ماه سال جاری با اعلام شماره تلفن های 87751248 و 87751408 - 021 تنها حوزه پاسخگو به سؤالات را مرکز سنجش معاونت نظارت دانشگاه فرهنگیان دانست و تاکید کرد: اتخاذ هرگونه تصمیم و تغییر در راستای اجرای مؤلفه کتبی جبرانی اصلح از طریق نشانی https://cfu.ac.ir/marzyabi اطلاع رسانی خواهد شد.

کچوئیان در پایان نشانی اینترنتی اعلام شده را به عنوان مرجع رسمی اصلح برای کسب آگاهی مهارت آموزان از اطلاعیه ‌های مرکز سنجش دانشگاه فرهنگیان معرفی و از مهارت آموزان خواست اخبار و اطلاعیه های مرتبط با آزمون جبرانی اصلح را از طریق پرتال دانشگاه فرهنگیان، وزارت آموزش و پرورش و خبرگزاری های معتبر دریافت کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۰

  لطفا پیگیر بشین اونایی که قبول شدتد و کبر سنی دارند و ۱۰ سال مربی پیش دبستانی مراکز دولتی ضمیمه اموزش پرورش هستند چرا حق شرکت در مصاحبه ندارند. بی عدالتی در پیس دبستانی تا به کی ادامه دارد!!!!

 • ناشناس
  ۳ ۰

  سلام و عرض ادب
  لطفا نیروهای بعد ۹۱ که با اموزش و پرورش قریب ۹ساله همکاری داشتند و با بیمه ناقص و حقوق کم همچنان تدریس میکنند و بلا تکلیف هستند تبدیل وضعیت بفرمایید .عدالت نیست هنوز بلا تکلیف هستیم .نیروهای جدید می ایند ما بعد ۹سال هنوز تبدیل وضعیت نشده ایم .نزدیک ۸۰۰ساعت ضمن خدمت و شرکت در کلاسها و کارگاه های اموزشی وتدریس در روستاها در شرایط سخت امد و رفت در گرما و سرما و.....لطفا رسیدگی بفرمایید .

 • معلم
  ۰ ۱

  اقا ما دوهفته اس کارمون شده گریه کجا مراجعه کنیم به کی بگیم ازمون دادیم مشمول قانون شدیم تا سال 98 در نهضت سواد آموزی فعالیم حالا وزیر دستور داده اینارو تک دوره حساب کنین وازچرخه استخدام خارج کنین؟ جناب وزیر چرا دو دوره غیرفعال که15 سال پیش دوسال کلاس ورداشته از اون موقع غیرفعاله امتیازبندی شده اما منی که از91 تا 98 فعالم طبق قانون مشمولمو ازمون هم قبولم میگین نمیشه؟؟؟؟؟

 • ناشناس
  ۱ ۵

  شما را به خدا اینقدر نیروی آباد نگیرین سهمیه دانشگاه فرهنگیان برای سالهای بعد ۱۴۰۲ به بعد زیاد کنین

  • mohammad
   ۰ ۰

   سلام شمانگران نباش انشاءاله به سال ۱۴۰۲رسیدی میگیم بخاطرشماآزادبرندارن،فقط خودتون درنظرنگیرین،این همه دانشگاهی هستن که بیکارن

 • سمیه
  ۰ ۱

  تو را خدا چرا من با هزار آرزو رفتم دانشگاه درس خوندم...ولی وقتی تموم کردم گفتن وایسا تا اموزش پرورش اعلام برگزاری آزمون استخدام بزنه بعد برو ثبت نام کن سه سال موندم همش نگران ایندم بودم ...بعد که اعلام برگزاری آزمون زد گفت فقط سی سال به پایین میتونن در آزمون شرکت کنند ..من باز تو خونه نشستم گریه کردم نتو نستم به آرزوم برسم ...پنج سال بعد سن لیسانس رو زدن سی و پنج سال ..باز دوباره من بخاطر اینکه شش ماه سنم بزرگ بود نتونستم شرکت کنم ..الان در آزمون شرکت کردم با امتیاز بالا ولی بخاطر اینکه یک سال بزرگ هستم در مرحله تحویل مدارک ردم کردند با بغض گریه برگشتم خونه ..پدرم از ناراحتی تو شصت سالگی گریه کرد ..پدر پیر من غیر از من کسی رو نداره من امیدش بودم ک بشم تو پیری دستگیرش ..ولی حالا وقتی فهمید قبول شدم نمیزارنذ برم معلم بشم افسرده شده همش گریه می‌کنه ......تو را خدا تو را خدا آقای مسول سن شرکت لیسانس رو برای شرکت در آزمون هزار چهترصد به چهل برسونید ...من و پدرم از ناراحتی افسرده شدیم ...این قانون سن رو بردارید ..بزارید منم با این اوضاع اقتصادی کمک خرج پدرم بشم

 • جعفر
  ۰ ۰

  چرا حق التدریس رو پرداخت نمیکنید سال تموم شد