کد خبر 501141

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا خبر داد؛

اضافه خدمت و محرومیت‌های اجتماعی در انتظار مشمولان غایب

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: اضافه خدمت،محرومیت اجتماعی و در نهایت معرفی به مرجع قضایی در انتظار مشمولان غایب است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، رییس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: مشمولان غایبی که تاکنون برای تعیین تکلیف وضعیت خدمت خود اقدام نکرده اند با محرومیت های اجتماعی از جمله عدم امکان ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر، عدم برخورداری از معافیت کفالت و ... مواجه می‌شوند.

سردار تقی مهری در تشریح خبر فوق اظهار داشت: برابر ماده 58 قانون خدمت وظیفه عمومی مشمولان در صورت عدم ارسال به موقع مدارک برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی و یا عدم مراجعه به موقع در تاریخ اعزام مشخص شده غایب محسوب می شوند.

وی ادامه داد: مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان از یک روز تا سه ماه باشد،سه ماه اضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان بیشتر از سه ماه باشد به 6 ماه اضافه خدمت تنبیه می شوند و همچنین مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان بیش از یک سال باشد، علاوه بر 6 ماه اضافه خدمت، سرباز فراری نیز محسوب شده و به مراجع قضائی معرفی می شوند.

سردار مهری بیان داشت: مشمولان غایبی که تاکنون برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود اقدام نکرده اند، علاوه بر محرومیت های اجتماعی ماده 10 قانون خدمت وظیفه عمومی از جمله دریافت تسهیلات بانکی، استخدام به هر صورت (رسمی، پیمانی، روزمزد و خرید خدمت)، اخذ پروانه کسب، با محرومیت هایی از جمله عدم امکان ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر،عدم برخورداری از معافیت کفالت، کسر خدمت ایثارگری، ممنوعیت خروج از کشور و ... مواجه می شوند، بنابراین مشمولان باید قبل از اتمام فرجه قانونی، وضعیت خدمتی خود را از طریق دفاتر خدمات الکترونیک پلیس+10 مشخص کنند.

 این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: مشمولان و خانواده های آنان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir ، سامانه تلفن گویا به شماره 096480 و یا کانال سازمان در پیام رسان سروش به نشانی khabaresarbazi@ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • امید
  ۲ ۰

  وقتی مردی زورگو و کم فهم اقدام به حرافی می کند
  نباید فراموش کند که انسان هایی که سال هاست در مقابل زروگویی و تجاهل سازمان نظام وظیفه عمومی ایستاده اند
  بعد از این هم قهرمانانه در مقابل این اراجیف سر تعظیم فرود نخواهند آورد ، خلاصه کلام نظام وظیفه ای ها باشند تا صبح دولت شان بدمد

 • ناشناس
  ۱ ۰

  جمع کنید بابا به جای این حرفها حقوق و مزایای سربازان رو زیاد کنید نمی خواد از جیب خودتون بدید فقط به جز دوره ضرورت سه ماه اول بقیه سربازی رو اختیاری کنید واز کسانی که نمی خوان سربازی بروند در طول نوزده ماهی که باید خدمت کنند یه مبلغی را ماهانه پول بگیرید و بودجه اش را از این محل تامین کنید سربازی را مثل کشورهای دیگر اختیاری کنید البته اگر مرد هستیدکه خودمون میدونیم نیستید و ضعیف کشی میکنید. شما که کارهای رضا خانی را قبول ندارید چرا سربازی اجباری را نگه داشتید چون نیروی مفت می خواهید بدون پول و مزایای دیگه تا براتون کارهاتونو انجام بدن چون خودتون ک....کار کردن ندارید