کد خبر 493960

خاطرات دختر سردار سلیمانی از پدرش

دختر شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در آستانه نخستین سالروز شهادت پدرش و در گفتگویی اختصاصی با شبکه تلویزیونی المیادین به تشریح دیدگاهها و ویژگیهای برجسته این الگوی درخشان جبهه مقاومت پرداخت.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، «زینب سلیمانی» دختر شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه در ایام اولین سالروز شهادت پدرش، به ذکر مناقب وی پرداخت و گفت: «رهبر انقلاب برای حاج قاسم سلیمانی حکم رگ گردن را داشت و او خود را حقیقتاً سرباز مردم ایران و رهبری می‌دانست».

وی با بیان اینکه پدرش در آن واحد در میدان نبرد، هم فرمانده بود هم سرباز، افزود: «زندگی پدرش همواره مملو از مخاطرات بوده و هر زمان که [به سوی میدان نبرد] می‌رفته، دشمن و دشمنانی در کمین او بوده‌اند». زینب سلیمانی همچنین گفت که «یک بار دو جنگنده آمریکایی تلاش کرده‌اند هواپیمایی را که پدرش در آن حضور داشته، هدف بگیرند».

زینب سلیمانی تصریح کرد: «سردار سلیمانی به رغم اینکه چهره نظامی و با ابهتی بود ولی قلب رئوفی داشت و دیگران را با محبتش جذب می‌کرد. سردار شهید کسی نبود که میادین نبرد را از پشت جبهه و به دور از حضور در میدان فرماندهی کند. سردار سلیمانی در عملیات آزادسازی شهر «آمرلی» در پاسخ به اینکه چرا در میادین حضور دارد و این مسئله خطرناک است، گفت نمی‌توان نسبت به زنان و کودکانی که در محاصره‌اند و جانشان در خطر است، بی‌اعتنا بود».

وی افزود: «حاج قاسم هنگام ورود به [بحران] سوریه در حقیقت و در عین حال، در یک زمان در حال دفاع از ایران و سوریه بود… پدرم فرمانده و مسئول نیرویی بود که حامل آرمان فلسطین بود. آرمان و ملت فلسطین برای او بسیار مهم بود. امروز ما شاهدیم که مقاومت فلسطین، اسرائیلی‌ها را مرعوب کرده است».

دختر شهید سلیمانی گفت: «میراث حاج قاسم برای ملت فلسطین اجازه نخواهد داد که اشغالگری اسرائیل ادامه یابد».

به گفته زینب سلیمانی، حاج قاسم برای عراق تلاشی مضاعف می‌کرد… او در عراق، سوریه، فلسطین و لبنان و حتی در ایران مقاومتی ایجاد کرد که مأموریتش فراتر از این امور است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  کاش بجای این داستان ها
  بیشتر به فکر حال و روز این مردم بودید

 • نسیم
  ۱ ۰

  اقداماتش در ایران چه بوده عراق به درک

 • بیژن
  ۰ ۰

  مردم دارن از گرسنگی میمیرن این قصه ها دیگه جواب نمیده