کد خبر 491474

فراهم شدن امکان ثبت نام و دریافت تسهیلات کرونایی؛

فعالان عرصه موسیقی تسهیلات کرونایی می‌گیرند

مطابق اعلام دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امکان ثبت نام و دریافت تسهیلات برای فعالان عرصه موسیقی از سامانه کارا مهیا شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، چند روز گذشته بود که حسین محمودی سفید کوهی، مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  خبر از امکان ثبت نام وام کرونا برای برخی مشاغل داد و گفت: برای یک سری از حوزه ها با توجه به میزان آسیبی که از کرونا دیده اند نیز شرایطی تعریف شده است. حوزه گردشگری, وزشی و فرهنگی از جمله این کسب و کارها هستند.

 وی اظهار داشت: افراد و بنگاه هایی در این سه حوزه می توانند در سامانه کارا ثبت نام کنند که اطلاعات آنها را نهادهای بخشی مربوطه اطلاعات آنها را در اختیار سامانه کارا قرار داده باشد. در حال حاضر امکان ثبت نام برای افراد عادی در سامانه کارا وجود ندارد, تنها افرادی می توانند ثبت نام کنند که نهاد مربوطه اطلاعات آنها را در اختیار وزارت کار قرارداده باشد و از سوی وزارت کار در سامانه کارا بارگذاری شده باشد.

مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت کار گفت: یکی از مصوبات ستاد برای سه گروه گردشگری, ورزشی و فرهنگی این بود که اسمهال تسهیلات تا پایان اردیبهشت ماه باشد. یعنی اگر پیش از این تسهیلاتی دریافت کرده اند و اکنون قرار است تسهیلات جدید دریافت کنند, مدت بازپرداخت آن تا پایان اردیبهشت ماه باشد.

*ثبت نام فعالان عرصه موسیقی برای وام کرونا

اکنون دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تسهیلات سامانه کارا برای فعالان عرصه موسیقی خبر داد.

دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از هنرمندان، فعالان و موسسات هنری حوزه موسیقی دعوت کرد تا برای بهره مندی از تسهیلات 12درصدی صندوق کارا، درخواست های خود را ثبت کنند.

به منظور حمایت از هنرمندان حوزه موسیقی این تسهیلات بانکی تا اردیبهشت سال 1400تنفس خواهد داشت.

کلیه متقاضیان جهت اخذ این تسهیلات بانکی می توانند با مراجعه به سامانه کارا ، ضمن مطالعه شرایط، اطلاعات لازم را بر اساس فرم‌های مربوطه تکمیل کنند.

علاقه مندان به استفاده از این تسهیلات اعم از اساتید و هنرمندان،  گروه‌های موسیقی سنتی ، کلاسیک و نواحی ثبت شده در دفتر موسیقی،  استودیوهای صدا برداری و شرکت های تک منظوره موسیقی  می توانند در خواست خود را مطابق اطلاعات فرم پیوست به دفتر موسیقی  ارسال  کنند. دفتر موسیقی پس از بررسی درخواست ها، واجدین شرایط را به سامانه کارا جهت دریافت تسهیلات معرفی می کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر