کد خبر 481063

کیفیت هوای پاییزی تهران در مدار سلامت

کیفیت هوای پایتخت امروز ۲۲ آبان از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۷۲ در شرایط سالم است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا،  میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۱۰۱ در  شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۴، ازن با شاخص ۱۲، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۸ و منواکسید کربن با شاخص ۲۶ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۵۶، شهرداری منطقه ۴ با شاخص ۶۰ و پونک با شاخص ۶۲ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده اند.

ایستگاه پارک رازی منطقه ۱۱ صدرنشین هوای آلوده

همچنین ایستگاه‌های پارک رازی منطقه ۱۱ با شاخص ۱۵۶، شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۱۳۷ ،شهرداری  منطقه ۲۰ با شاخص ۱۲۱ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۶۷ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۵۳ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر