کد خبر 471946

ظرفیت دانش آموزان در مدرسه کامل نیست

توضیح وزیر آموزش و پرورش درباره فعالیت مدارس

وزیر آموزش و پرورش گفت: مطالعات بهداشت جهانی نشان می دهد تاکنون فعالیت مدارس بر سیر کرونا تاثیرگذار نبوده و آمار و ارقام کنونی هم این را نشان می دهد ضمن آنکه باید عنوان کرد که ظرفیت دانش آموزان در مدرسه کامل نیست و هم اکنون ۱۰ درصد حضور دانش آموزان در مدارس را داریم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، "محسن حاجی میرزائی" امروز ۱۴ مهرماه در بدو ورود به استان کرمان با حضور در گلزار شهدای کرمان به مقام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و سایر شهداء ادای احترام کرد.

وی در ادامه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هدف از حضور در استان کرمان سرکشی به وضعیت استان و گفتگو با همکاران و بررسی اوضاع و رسیدگی به مشکلات است.

حاجی میرزائی درباره شیوع کرونا و فعالیت مدارس افزود: مطالعات بهداشت جهانی نشان می دهد تاکنون فعالیت مدارس بر سیر کرونا تاثیرگذار نبوده و آمار و ارقام کنونی هم این را نشان می دهد ضمن آنکه باید عنوان کرد که ظرفیت دانش آموزان در مدرسه کامل نیست و هم اکنون ۱۰ درصد حضور دانش آموزان در مدارس را داریم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه حضور و یا عدم حضور دانش آموزان در مدارس وابسته به رای ستاد ملی کرونا و تشخیص وزارت بهداشت است، افزود: هر زمان تشخیص دهند در هر منطقه ای که حضور دانش آموزان برای سلامتی زیان بار باشد، فعالیت مدارس غیر حضوری می شود.

حاجی میرزائی با اشاره به پیش بینی ها برای آموزش حضوری و غیرحضوری اظهار کرد: ۳۵ درصد مدارس زیر ۵۰ دانش آموز دارند و می توانند مراقبت لازم را بر رعایت پروتکل های بهداشتی داشته باشند.

وی بیان کرد: برای کسانی که دسترسی به اینترنت و ابزار هوشمند ندارند برنامه تلویریونی پیش بینی شده و همه درس های مقاطع مختلف تحصیلی از تلویزیون ارائه می شود و این پوشش در تمام جغرافیای کشور وجود دارد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دانش آموزان می توانند هر دو هفته یا سه هفته با مراجعه به معلم اشکالات خود را برطرف کنند و برای آنهایی که دسترسی به هیچ کدام از موارد نباشد بسته های خودآموز تهیه شده و در اختیار قرار می گیرد تصریح کرد: تعهد کرده ایم همه در شرایط کرونا از آموزش بهره مند باشند و دو حق آموزش و سلامت با هم مدنظر است.

حاجی میرزائی بیان کرد: در زمینه تعطیلی مدارس در استانها اگر ستاد استانی به جمع بندی برسند و ستاد ملی و وزارت بهداشت تایید کندد، اعمال می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • امیر
  ۸ ۳

  رویحرف خودت پافشاری کن ببینیم چی میشه..چقدر آدم را از بین مببری

 • شیعه
  ۶ ۰

  جناب وزیر یه فکری هم به حال کمبود نیروی خدماتی مدارس بکنید الان نزدیک به چهار ساله مدارس با کمبود نیروهای خدماتی مواجهه وهیچ اندیشه ای وجود نداره

 • ناشناس
  ۷ ۵

  بابا این وزیر چی میزنه شرایط مدارس صفره چرا فکر ما معلمها نیست ما مدرسه نمیریم جون کسی رو نجات بدیم ما با مرستارها فرق داریم ما تازه به کرونا میگیم بیا‌ماروگرفتارکن تراخدابخاطر پرستارها که‌چون‌مجبورن مارو به اجبارنفرستید

 • ناشناس
  ۳ ۰

  نمیدونم وزیر کجا و در کدوم کشور زندگی میکنه که خبر از اوضاع نداره و فقط رویایی داره صحبت میکنه و خبر نداره چندتا از همکارا رو بخاطر کرونا از دست دادیم فقط بخاطر خودخواهی وزیر و دولت

 • ناشناس
  ۳ ۰

  همکاران من تا کنون ۸ نفر از مدرسه گرفتن ،آقای وزیر خودت بیا تو مدرسه یک هفته باشی قشنگ میگیری انشاللله

 • بینام
  ۱ ۰

  وزیرحالش خوب نیست.مسخرشودراورده.حقوق۱۵روزبیگاری مانیروهای ازادروندادن.حالاهمش میگه بریدمدرسه.بشین سرجات.

 • معلم
  ۱ ۰

  خدا عقل بده بهت. اگر عروسی خطرناکه چجوریه که تو هر کوچه یک مدرسه است و تجمع هرروزه ش خطر نداره؟ خیلی دلم میخواد خودت کرونا بگیری.

 • برهان
  ۲ ۰

  خواهشن یه فکری هم به نیروی خدماتی داشته باشین هم کمبودشون که واقعا کمبود نیرو هست هم به فکر حقوقشون

 • نازنین
  ۳ ۱

  ازدیروز همکارمون حالش بده داخل دفتر همه باهم بودیم امروز آزمایش داده مثبت شد بگین تکلیف ما چیه اگه گرفتاریم من یک پسر کوچولو دارم همسر و پدرم باهم فوت شدن من پسرم و به کی بسپارم بابا یکم به فکر مردم باشید

 • ناشناس
  ۲ ۱

  ماشالا این وزیر آموزش پرورش چه رویی داره. هنوزم حرف خودشو میزنه. 😠😠😠😠

 • طاها
  ۲ ۱

  جناب وزیر اینقدر نگید، مطالعات بهداشت جهانی؛ این همه معلم و دانش آموز به کرونا مبتلا شده اند ، بخصوص در مناطق روستایی. شما یا خودتونو به کوچه ی علی چپ زده اید و یا زیردستاتون گزارش غلط بهتون می رسونن، پس در هر دو حال عرضه ندارید.

 • ناشناس
  ۳ ۱

  سلام حضور معلم در مدرسه بدون دانش آموز چه توجیهی داره؟
  معلمی که براي رسيدن به مدرسه باید ۷۰ کیلومتر رو طی کنه و صرفا در مدرسه ای حاصل بشه که هیچ دانش آموزی نیومده،یعنی چی؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام همسر من هم مدیر هستن معاون و یکی از معلمان‌ مدرسش گرفتن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این هیاهوی تعطیلی مدارس رو معلم ها درست کردند تا راحت توی خونه هاشون بشینن و والدین زحمت آموزش بچه ها رو بکشن. کاش حقوقشون رو هم نصف می کردن ببینم باز هم این طور حرف می زنن؟