کد خبر 468180

مرگ مسن‌ترین قاضی در آمریکا +عکس

دیوان عالی آمریکا ۸قاضی و یک رئیس دارد. هرچند که هریک از این ۹نفر، آرایی برابر دارند، اما در عمل پس از رئیس که از سوی رئیس ‌جمهور منصوب می‌شود، قاضی ارشد، که بیشترین سابقه را در میان قضات دیوان عالی دارد، دارای بالاترین نفوذ است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فرارو، راث بیدر گینسبرگ، یکی از ۹ قاضی دیوان عالی آمریکا بر اثر ابتلا به سرطان در سن ۸۷ سالگی جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، منابع خبری آمریکا اعلام کردند قاضی راث بیدر گینسبرگ، یکی از ۹ قاضی دیوان عالی این کشور و مسن‌ترین قاضی این دیوان پس از ۲۷ سال تصدی این سمت در سن ۸۷ سالگی بر اثر ابتلا به سرطان لوزالمعده درگذشت.

میچ مک کانل، رئیس نمایندگان حزب جمهوری‌خواه در مجلس سنای این کشور اعلام کرد سنای آمریکا درباره فرد منتخب ترامپ برای جایگزینی قاضی متوفی دیوان عالی آمریکا رای‌گیری خواهد کرد.

چاک شومر، رئیس نمایندگان حزب دمکرات در سنای آمریکا نیز اعلام کرد جایگزین قاضی متوفی دیوان عالی آمریکا باید بعد از انتخابات ریاست جمهوری تعیین شود.

نماینده اصلی حزب دمکرات آمریکا کمیته قضایی سنا نیز گفت: سنای آمریکا تحت هیچ شرایطی نباید پیش از انتخابات ریاست ‌جمهوری، جایگزینی را برای قاضی متوفی دیوان عالی در نظر بگیرد.

دیوان عالی آمریکا بالاترین مرجع حل اختلاف در آمریکاست و تصمیم‌گیری نهایی در موارد بروز اختلاف بین دولت و کنگره نیز بر عهده این نهاد است.

دیوان عالی آمریکا ۸ قاضی و یک رئیس دارد. هرچند که هریک از این ۹ نفر، آرایی برابر دارند، اما در عمل پس از رئیس که از سوی رئیس ‌جمهور منصوب می‌شود، قاضی ارشد، که بیشترین سابقه را در میان قضات دیوان عالی دارد، دارای بالاترین نفوذ است.

757218_504

757219_325

757220_523

بیشتر بخوانید
ارسال نظر