کد خبر 464702

چگونه محیط خانه را برای نوجوانان محصل آماده کنیم؟

شرایط کنونی ایجاب می‌کند که نوجوانان از راه دور و در خانه به تحصیل بپردازند، بهتر است ما برای آرام و مناسب‌سازی فضای خانه بکوشیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری؛ در سال تحصیلی پیش دانش‌آموزان روزهای تعطیلی زیادی را به ‌علت هوای آلوده، بارش برف و باران داشتند و در انتها هم که به‌ علت شیوع ویروس کرونا، تدریس تنها از راه دور امکان‌پذیر بود. حالا در سال تحصیلی جدید هنوز هم شرایط تدریس از راه دور، برای برخی مقاطع، بر قوت خود باقی‌است. کمکی که ما خانواده‌ها می‌توانیم در این شرایط به فرزندان محصل خود کنیم، آماده کردن محیطی آرام و مناسب برای مطالعه دانش‌آموزان و حتی دانشجویان است. در ادامه «ایرنا زندگی» ۵ نکته کلیدی درباره آماده‌سازی محیط خانه برای دانش‌آموزان را برمی‌شمارد.

تجهیزات تدریس از راه دور

دانش‌آموزان، برای تدریس حضوری نیاز به وسیله نقلیه، تغذیه و لباس فرم مدرسه داشتند. حالا به جای وسیله نقلیه باید تلفن هوشمند، لپ‌تاب، کامپیوتر یا تبلت داشته باشند و به جای لباس فرم باید اینترنت با حجم و سرعت مناسب داشته باشند. فرزندمان نباید استرسِ نبود تجهیزات تدریس را که ضروری هستند، داشته باشد.

حالت نشستن مناسب

بهترین حالت برای نشستن به هنگام درس خواندن، همان حالتی است که دانش‌آموزان سر کلاس می‎‌نشینند (روی صندلی بنشینند و تکیه دهند). در واقع بهتر است که اندازه میز، صندلی و فاصله آنها با یکدیگر به‌گونه‌ای باشد که در طولانی‌مدت موجب گردن درد نشود. دراز کشیدن و لم دادن وضعیت مناسبی برای تمرکز حواس و یادگیری درس‌ها مناسب نیست.

محل نگهداری وسایل

بهتر است برای نظم و ترتیب دادن وسایل مدرسه قفسه، کمد یا جایی که دانش‌آموز بتواند وسایل خود را آنجا بگذارد، به آنها اختصاص دهید. در واقع، بهتر است خودتان یا با مشورت با دانش‌آموز فقط جا و مکان این وسایل را مشخص کنید و مرتب‌سازی، نظم و ترتیب دادن به وسایل را به‌عهده خود دانش‌آموز بسپارید.

دقایقی برای استراحت

بهتر است در بین کلاس‌های درس (یک‌ روز) و انجام تکالیف، دقیقاً همانند زنگ‌های تفریح مدرسه، ساعاتی را برای تفریح اختصاص دهید. بهتر است در این بین دانش‌آموز، تحرک فیزیکی داشته باشد و تغذیه مقوی بخورد. از امر و نهی کردن در این ساعات به‌شدت پبرهیزید و استقلال نوجوان را زیر سؤال نبرید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری