کد خبر 464382

وزیر بهداشت مطرح کرد:

نگرانی از بروز موج جدید کرونا

وزیر بهداشت، نسبت به بی توجهی برخی افراد در رعایت پروتکل های بهداشتی و بروز موج جدید کرونا در کشور، ابراز نگرانی کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر،  سعید نمکی، در نشست کمیته ملی شهید خدمت که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد، گفت: زمانی که برای شهدای خدمت کادر بهداشتی و درمانی به مقام معظم رهبری نامه نوشتم، ایشان با محبت ویژه ای که دارند در کوتاه‌ترین زمان و کمتر از ۲۴ ساعت، پاسخ نامه را دادند و اعلام رضایت کردند.

وی اظهار داشت: افتخار داشتم که از روز سوم جنگ، در مناطق جنگی حضور داشته باشم اما تفاوت آن زمان با شرایط کنونی این بود که می‌دانستیم دشمن از چه مسیری می‌آید اما در شرایط پاندمی کرونا، عزیزترین افراد در کنار و روبروی ما نشسته اند و ممکن است بمب ویروس باشند و ما خبر نداشته باشیم.

نمکی افزود: نگرانم از اینکه با بی توجهی‌ها، شاهد موج جدیدی از بیماری باشیم و همکاران ما هم خسته اند و ممکن است خیلی از آنها در صحنه خدمت رسانی حضور نداشته باشند و نگرانم که همکارانم قربانی بی توجهی برخی افراد شوند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: دستورالعمل شهدای خدمت برای کادر بهداشتی و درمانی منطبق بر چارچوب آئین نامه شهدای خدمت باید به سرعت و با همکاری بخش‌های مختلف تهیه و بعد از بررسی و تصویب در این کمیته، به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر