کد خبر 448385

پیام تبریک وزیر آموزش و پرورش به رئیس و کارکنان دستگاه قضاء

وزیر آموزش و پرورش در پیامی به رئیس و کارکنان دستگاه قضاء «هفته قوه قضاییه» را تبریک گفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، متن پیام محسن حاجی میرزایی به شرح زیر است:

«هوالعادل

محضر مبارک؛ 

حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای رئیسی (زیدعزّه)

رئیس محترم قوه قضائیه

با سلام و تحیت؛

هفته نخست تیرماه، یادآور روزهای حزین و عظیمی است که در آن، بدخواهان، بزرگ‌مردی را از ایران گرفتند که امام راحل عظیم‌الشان (ره) او را «یک ملت برای ملت ما» می‌دانست.

حضرت آیت الله دکتر بهشتی (ره)، آن فقیهِ فهیم و آن مدیر و مدبّر که به نیکی می‌توان او را «معمار دستگاه قضایی جمهوری اسلامی دانست»، پس از سال‌ها جهاد عملی در دوران استقرار انقلاب اسلامی و استمرار جمهوری اسلامی، به همراه هم‌سنگران خود تا غایت ایثار، یعنی «شهادت» پیش رفت و این هفته، مجال شایسته‌ای گشت برای تحسین و تجلیل از مساعی صادقانه خادمان آن نهاد خدوم.

به یقین قوه قضاییه، به‌عنوان نمود نظام مردم سالار دینی ایران، یکی از مهم‌ترین ارکان حاکمیتی است که رسالت خطیری در زمینه احیای عدالت، احقاق حقوق عامّه، تضمین اقتدار نظام و امنیت ملی، گسترش فرهنگ عدالت‌خواهی، ایجاد و بسط مَشی و منش قانون‌گرایی و جلب اعتماد عمومی برعهده دارد.

وزارت آموزش و پرورش به عنوان سترگ‌ترین نهاد فرهنگ ساز کشور که متولی اصلی تعلیم و تربیت رسمی ایران اسلامی است، بر آن است تا از طریق توسعه کمّی و کیفی تعاملات سازنده و دوسویه با آن قوه عدالت محور، گامی بلند در مسیر تولید سرمایه اجتماعی، به منظور تحقق بیش از پیش تربیت اسلامی و تأمین حقوق دانش آموزان و جامعه فخیم فرهنگیان بردارد.

ضمن ادای احترام به ارواح طیبه شهدای گرانقدر هفتم تیر، هفته قوه قضاییه را به جناب عالی و دیگر همکاران ساعی در دستگاه قضا تبریک و تهنیت می‌گویم و از درگاه خداوند بزرگ توفیق روزافزونتان را در انجام این مسئولیت خطیر خواستارم.»

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری