کد خبر 438838

ساعت کاری معلمان در طول این یک ماهه چگونه خواهد بود؟

معاون وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه حضور دانش آموزان در هیچ کدام از کلاس‌های درس از جمله کارگاه‌های عملی هنرستانی‌ها در این یک ماه الزامی نیست، درباره ساعت کاری معلمان و حضور آنها در مدرسه گفت: ساعت حضور مانند قبل است و هر معلمی در ساعت برنامه درسی خودش در مدرسه حضور می‌یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مهرزاد حمیدی، با بیان اینکه پروتکل بهداشتی طی آخرین بررسی‌ها با وزارت بهداشت طی دو روز گذشته نهایی و ابلاغ شد اظهار کرد: مواردی نظیر رعایت فاصله گذاری اجتماعی، عدم حضور افراد دارای بیماری های زمینه‌ای و مستثنی شدن مدارس استثنایی و پیش دبستانی‌ها برای بازگشایی در این پروتکل قید شده است.

وی درباره بودجه لازم برای ضدعفونی و گندزدایی مدارس نیز گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان برای استان‌ها به همین منظور ارسال کرده بودیم و وسایلی خریداری شده بود و در اختیار مدارس قرار داده می شود. خود استان‌ها هم از محل منابع استانی هزینه‌ای را برای این کار پیش بینی کرده‌اند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه طبق مصوبه ستاد مقابله با کرونا، ورود دانش‌آموزان به مدرسه داوطلبانه است و خدمات آموزشی در راستای رفع اشکال ارائه می‌شود گفت: معلم‌ها در مدرسه حضور دارند و اگر دانش آموزی در فرایند آموزش دچار مشکل باشد به مدرسه رفته و سوالش را می پرسد تا اشکالش رفع شود.

حمیدی در پاسخ به اینکه آیا دانش آموزان فنی و کاردانش برای برگزاری کارگاه‌های عملی موظف به حضور در مدرسه هستند؟ گفت: خیر، هیچ کدام از کلاس‌ها الزامی نیست. البته مشکل کارگاه‌های عملی کمتر است چون تعداد دانش آموزان بالا نیست. اما در همین مورد هم اگر لازم بود مطالب و سرفصلی در کارگاه برای دانش‌آموزان توضیح داده شود، این اتفاق می افتد اما در نهایت الزامی به حضور نیست.

وی در پاسخ به پرسشی درباره ساعت کاری معلمان و حضور آنها در مدرسه گفت: ساعت حضور مانند قبل است و هر معلمی در ساعت برنامه درسی خودش در مدرسه حضور می‌یابد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش درباره اینکه آیا تب سنجی و غربالی در ابتدای ورود به مدرسه صورت می گیرد؟ گفت: در پروتکل نوشته شده که اگر دانش آموز دارای علائم است والدین او را نفرستند و اگر مدرسه علائمی مشاهده کرد مانع حضور شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • معلم
  ۵ ۰

  چرا دروغ میگید.
  ما یک مدرسه با ۲۲۰ دانش آموز ، حتی یک دونه ماسک هم نداده اید.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مدیران نالایق در وضعیت بحران فاجعه می آفرینند

 • شاهمراد
  ۶ ۰

  ببخشید اینکه ما در این چند وقت نه شب داشتیم نه روز همش در حال تدریس و بحث امتحان و پاسخگو ئی بودیم حق الزحمه چگونه حساب می شود؟ بینی و بین الله حلال نمی کنم اگر حق مرا بخورید.

 • ناشناس
  ۲ ۰

  چگونه نشستن معلم سر کلاسو یادتونرفت

 • ناشناس
  ۴ ۰

  چین و المان مدرسشون باز کردند ترسیدید عقب بیفتید

 • ناشناس
  ۱ ۰

  حالا که مهدها تعطیل شده درسها تمام شده معلم ها بچه‌های کوچیک شان چکار کنند

 • معلم
  ۴ ۰

  مااگع می دونستیم یه ماه بازم میدیم سرکلاس اونم اجباری پس چرا این مدت شب وروزخواب نداشتیم

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ۰چرا حق معلمان رتبه ۵ را نمیدهند حکم من با۲۹ سال سابقه ۵۸۰۰ تومن ولی همکار با سابقه ۷سال ۴۸۰۰ هست .!!!!