{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 438649

بیش از ۲۳۰ میلیارد ریال سهم‌الشرکه به حساب معلمان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان که از دوم دی تا اول اسفند ۱۳۹۸ به افتخار بازنشستگی نائل آمدند در دو مرحله به حساب آنها واریز شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، صندوق ذخیره فرهنگیان اعلام کرد، در بهمن پارسال 2156 و در اسفندماه نیز 1571 نفر از اعضای موسسه بازنشسته شده و سهم‌الشرکه خود شامل سهم عضو، سهم دولت و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی را دریافت کردند. سهم‌الشرکه اعضای انصرافی، بازخرید و از کار افتاده نیز به حساب آنها واریز و در خصوص اعضای متوفی نیز طبق قانون عمل شده است.

برای بازنشستگان بهمن ماه 130 میلیارد ریال و برای بازنشستگاه اسفند 1398 نیز بیش از 100 میلیارد ریال به حساب‌های این افراد نزد بانک ملی ایران واریز شده است.

این اعضا همچنین مطالبات سهم دولت تا پایان سال 1390 را دریافت کرده‌اند و در صورت احیای سهم دولت برای سال‌های برنامه پنجم و سهم دولت در برنامه ششم توسعه، مبالغ مذکور به حساب آنان واریز خواهد شد.

این رقم تمام دریافتی فرهنگیان بازنشسته مذکور نیست زیرا سود سال مالی منتهی به ٣١ شهریور 1398 نیز پس از تقسیم سود در بین اعضا، به حساب فرهنگیان بازنشسته مذکور واریز و به حساب فرهنگیان عضو نیز منظور می‌شود. بنابراین تاکید می‌شود فرهنگیان بازنشسته، حساب بانکی مرتبط با صندوق ذخیره فرهنگیان را برای واریز سود و مطالبات سهم دولت در مراحل بعد فعال نگه دارند.

نحوه برخورداری معلمان عضو از سهم دولت تا سقف پنج درصد و بهره‌مندی بازنشستگان از سودآوری‌های آینده

پس از تصویب سهم دولت در برنامه ششم توسعه (ماده ٨٥) و ایجاد زیرساخت‌های لازم در راستای بهره‌مندی اعضای موسسه از سهم کامل دولت، برای نخســتین بار امکان بهره‌مندی از این سهم تا ســقف پنج درصد فراهم شده‌است، فرهنگیان عزیز می‌توانند از این فرصت استفاده کنند. تاکنون بیش از 320 هزار نفر از فرهنگیان نسبت به افزایش سهم عضو تا سقف 5 درصد اقدام کرده‌اند و این روند با شتاب بیشتری ادامه دارد.

در همین حال اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان پس از بازنشستگی، می‌توانند به عضویت خود در موسسه ادامه داده و از سودآوری ناشی از سرمایه‌گذاری‌های کلان، به ویژه در حوزه پتروشیمی بهره‌مند شوند. با توجه به مالکیت صندوق ذخیره فرهنگیان در سه پتروشیمی فعال کشور و همچنین بهره‌برداری از چهار پتروشیمی دیگر تا سال 1402 هر سال هزار میلیارد تومان به سودآوری موسسه اضافه می‌شود. بنابراین فرهنگیان بازنشسته با استمرار عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان، علاوه بر بهره‌مندی از سودهای سرشار اقتصادی در حوزه پتروشیمی، از سودآوری سایر شرکت‌های موسسه نیز برخودار شده و میزان دریافتی آنها در سال‌های آتی به چندین برابر خواهد رسید.

ارسال نظر

 • اکبر نامجو
  ۱ ۰

  سلام اگر رتبه بندی فرهنگیان اجرا شود نسبت دریافتی بازنشسته فرهنگی به معلمی که تدریس میکند و بازنشسته هنشده تقریبا نصف است واین خلاف همسان سازی است کاری کنید که بازنشسته هم حقوقش به نسبتی که قانون همسان سازی گفته بالا رود با وجدانها

 • ناشناس
  ۱ ۰

  باسلام مسولین گرامی اگر یکم بفکر بازنشسته تامین اجتماعی هم باشین بنظرتون بهتر نمیشه به وللله خدارو خوش نمیاد به همین روز عزیز ماها داریم بدبختی داریم زندگی میکنم بازم میگم خدارو خوش نمیاد اکثرا قشر جوان هستن کارگری کردن شب روز

 • ناشناس
  ۱ ۰

  مردم مسخره نکنید،خوردید،مگه دنبال نوشابه برای هضم هستید،من بازنشستم،حقوق افتخاری چقدره؟

 • علی
  ۰ ۰

  فرهنگیان بهترین و زحمت کش ترین قشرهای فعال کشور هستن. فرزند و اینهمه هزینه زندگی دارن با یهحقوق ثابت ماهیانه.بدون هیچ مزایای دیگر ماهانه.چرا فقط زمان بازنشستگی سود دریافت کنن‌. در حین خدمت سه ماه یکبار از اینهمه سود شرکت ها و حساب ها در بانک ها که از پول فرهنگیان بوجود آمدن سود دریافت نکنن. مثل بنیاد و ... پس میشه انجام داد اما مدیریت درست و درمان ندارد. خوش باشین در پل صراط اگر اعتقاد دارید

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری