کد خبر 431699

استان تهران درصدرآمار مبتلایان به کرونا در کشور

فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران با بیان اینکه آثارمرگ و میر حضور مردم در شهر یکماه دیگر مشاهده خواهد شد،گفت:بیشترین تعداد مبتلایان مربوط به استان تهران است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، علیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به آخرین آمار مراجعان کرونایی به مراکز درمانی در تهران، اظهار داشت: امروز ۳۲۷ بیمار کرونایی جدید در بخش های عادی و ۷۲ بیمار جدید در بخش های ویژه بیمارستان های مستقر در تهران بزرگ پذیرش و بستری شدند.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران  از ترخیص ۵۹۸ بیمار از مجموع ناوگان بیمارستان های مستقر در تهران بزرگ خبر داد.

به گفته وی متاسفانه بیشترین آمار مراجعان، میزان ابتلا، میزان بستری، بیماران بدحال و اشغال تخت های مراقبت ویژه در کل کشور به استان تهران اختصاص دارد و آمار فوتی ها نیز متاثر از همین موضوع است.

زالی با اشاره به آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در تهران در ۴۸ ساعت گذشته، گفت: بیمارانی که در ۴۸ ساعت اخیر فوت شدند حدود ۳-۲ هفته از شروع علایم بالینی آنها گذشته بود و عمدتا در بخش های مراقبت های ویژه بستری بودند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران  اضافه کرد: بدیهی است که بیماران بدحال یا بستری شده در بخش مراقبت های ویژه در خطر بیشتری قرار دارند؛ زیرا بیماری در آنها از شدت بالاتری برخوردار است.

زالی خاطرنشان کرد: حضور غیر ضروری در سطح شهر، تجمعات وافزایش بار ترافیکی، تغییرات در ساختار حضور افراد و بالارفتن چگالی حضور افراد؛ امروز و فردا آثار خود را نشان نخواهد داد بلکه آثار آن در خصوص مرگ و میر حداقل یکماه بعد مشاهده خواهد شد.

وی تاکید کرد: اگر امروز تغییراتی در خوشه های جمعیتی در شهر تهران اتفاق بیفتد اثر آن بر الگوی مرگ و میر حدود یک ماه بعد مشخص می شود. 

فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران تصریح کرد:مجددا تاکید می کنم مهمترین عاملی که می تواند منجر به افزایش مرگ و میر و افزایش آمار مبتلایان شود، همین بحث حضور در سطح شهر است .

وی با اشاره به تغییر الگوی بیماران بستری در تهران، گفت: در روزهای اخیر بیماران بدحال تری در بیمارستانها بستری می شوند که دارای علایم بالینی شدیدتری هستند و این امر خود دلیلی بر تغییر آمار فوتی هاست.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران  به همشهریان توصیه کرد : با ماندن در خانه و اجتناب از سفرهای غیر ضروری بستر مناسبی را برای قطع زنجیره انتقال بیماری فراهم کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر