کد خبر 429069

کلاه بزرگی که سر فرهنگیان بازنشسته رفت

تنها افرادی که از اول مهرماه ۹۸ به بعد بازنشسته شده‌اند مشمول افزایش حقوق رتبه بندی فرهنگیان خواهند شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: آن دسته از فرهنگیان که قبل از اول اسفند ۹۸ بازنشسته شدند، مشمول افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری نمی‌شوند و افراد بعد از بازنشستگی تابع مقررات صندوق بازنشستگی هستند.

علی اللهیار ترکمن درباره آخرین اقدامات و رایزنی‌های انجام شده پیرامون اعمال امتیازات افزایش حقوق ناشی از رتبه بندی و قانون مدیریت خدمات کشوری برای بازنشستگان که در سال گذشته وعده‌هایی درباره آن داده شده بود اظهار کرد: آن دسته از معلمان که  قبل از اول مهر ۹۸ بازنشسته شدند، مشمول رتبه بندی نشدند و آنهایی که بعد از این تاریخ بازنشسته شدند، شامل مزایای آن طرح شدند.

وی افزود: همچنین آن دسته از فرهنگیان که قبل از اول اسفند ۹۸ بازنشسته شدند، مشمول افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری نشدند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه موارد این چنینی و پیگیری‌های مربوط به آن بر حسب قانون و از طریق مجاری قانونی انجام می‌شود گفت: ما در پیام‌ها و مصاحبه‌هایمان چندین بار اعلام و درخواست کرده بودیم که کسی در سال ۹۸ بازنشسته نشود و آن را به سال ۹۹ موکول کند. 

اللهیار افزود: به هر صورت تعدادی با توجه به شرایط و صلاحدید خود این کار را انجام دادند و این قوانین افزایشی و ارتقای رتبه مختص شاغلان و کارکنان بوده و افراد بعد از بازنشستگی دیگر تابع مقررات صندوق بازنشستگی هستند.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۱

  بعنی خاک برسرتان با این تصمیمات احمقانه و باری به هرجهت

 • ن
  ۰ ۱

  خدا خودش به ما کمک میکنه از قدیم گفته اند خدا هیچ بنی بنده ای رو محتاج خلق خدا نکنه آقای مسول شما نمیگین بازنشسته ها چه گناهی دارن

 • معلم
  ۰ ۱

  کلاه های دولت ها همیشه برای معلمان بافته میشه و امر غریبی نیست این ظلم ها

 • ناشناس
  ۱ ۱

  شما کلاهبردارید انهم در آموزش و پرورش

 • بازنشسته ۹۸
  ۰ ۰

  خدا جای حق نشسته ،ما بازنشستگان نیمه ی اول ۹۸ امید مان به خداست شما در حقمان کوتاهی کردید اگر این دنیا نیز نباشد در جهان اخرت حقمان را از شما می گیریم

 • فرزاد تویسرکانی
  ۱ ۱

  آیا رتبه بندی به کسانی که ۹۸/۷/۱ بازنشسته شدند هم تعلق می گیرد؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  محسن حاجی میرزایی گفت: «مشکل دیگر نیز درباره بازنشستگانی است که در نیمه اول سال بازنشسته شدند. چون رتبه‌بندی از اول مهر اعمال شد، این افراد تحت پوشش قرار نگرفتند؛ موافقیم که این افراد از امتیازات رتبه‌بندی برخوردار شوند و بر این اساس به هیأت میزه که در آیین‌نامه برای بررسی این موضوعات تعیین شده است مأموریت دادم که با حداکثر مساعدت تلاش کنند تا همکارانی که در سال 98 بازنشسته شدند اعم از اینکه در نیمه اول یا نیمه دوم سال بازنشسته می‌شوند بتوانند از مزایای رتبه‌بندی استفاده کنند. البته هنوز قطعی نشده است اما امکان قانونی را بررسی می‌کنند.لطف کنید جواب این قول را بدهید ممنون

 • فرهنگی
  ۰ ۰

  سلام من یه سوال از مجلسی های عزیز و سایر بزرگوارا نی که در این خصوص صاحب رای می باشند مثلا اقای وزیر شورای نگهبان و شاید دیگران که که من از انها اطلاعی ندارم میخوام بدونم این عزیزان دارای چه ضریب هوشی تشریف دارن که باز نشستگان سالهای قبل چه گناهی داشته اند که رتبه بندی شامل حال انها نمیشود فقط محض اطلاع ان مغزهای کشور عزیزمان عرض کنم که خوشبختانه هیچ جای شکایتی در مملکتمان وجود ندارد که اه و ناله بازنشستگان در خصوص تهیه جهیزیه دخترشان یا تهیه مسکن برای فرزندانشان یا حتی یه مهمانی دادن به فرزندانشان که البته انتظار هم دارند که خانه پدری شان است .خوب شاید یه نفر بخونه و دلش به رحم بیاد شاید.والسلام.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تازمانیکه مشکلات مالی اموزش وپرورش مرتفع نشودمملکت هیچ موقع مملکت نخواهدشد،فرهنگ همیشه زیرساخت مملکت است،امیداست دولت بیشتربجامعه فرهنگیان توجه کند،ازیک کارگرساده

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری