{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 422707

جمعیت هلال احمر:

اسماعیل رمضانی مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر در توئیتی با بیان اینکه کرونا بیماران دیگر را هم به درد خود مبتلا کرده است، تاکید کرد: ذخیره خون در وضعیت قرمز است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا؛ رمضانی در این توئیت افزود: ذخیره خون در وضعیت قرمز است. کرونا بیماران دیگر را هم به درد خود مبتلا کرده است. اگر امکان اهداء خون دارید؛ با رعایت شرایط ایمنی و بهداشتی به یاری بیماران نیازمند بشتابید.

پیشتر پیمان عشقی مدیر عامل سازمان انتقال خون نیز تاکید کرده بود که تامین خون بیماران اورژانسی و مصرف‌کنندگان مستمر در اولویت است.

وی با تاکید بر اینکه جراحی های غیر اورژانسی باید دست کم در تهران و شهرهای بزرگ متوقف شود، اظهار داشت: اولویت سازمان انتقال خون تامین خون برای بیماران با وضعیت اورژانسی و مصرف کنندگان مستمر مانند بیماران تالاسمی است.

او افزود: مراکز اهدای خون برای حضور اهداکنندگان خون کاملا مهیا و با تمام استانداردها آماده شده است.

مدیر عامل سازمان انتقال خون با یادآوری اینکه در روزهای آخر سال در شرایط عادی نیز به دلیل تعطیلات و سفرهای نوروزی دچار کمبود خون می شدیم، گفت: ما نمی خواهیم بحران کمبود خون، بر بحران کرونا افزوده شود.

همچنین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دلیل ارائه هرچه بهتر خدمات به بیماران مبتلا به ویروس کرونا از بیمارستان های سراسر ایران خواست از بستری کردن بیماران غیر اورژانسی خودداری کنند، از این رو سازمان انتقال خون نیز خواستار متوقف کردن اعمال جراحی الکتیو شد.

شیوع کرونا ویروس از آمار مراجعه داوطلبان اهدای خون به مراکز انتقال خون سراسر کشور کاسته است و سازمان انتقال خون ایران در تلاش است تا خون مورد نیاز بیماران نیازمند را همچون گذشته تامین کند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری