کد خبر 421609

کرونا در کمین همه است

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: کرونا در کمین همه مردم و به ویژه کسانی است که در شهرها ساکن بوده و با آلودگی بالاتری سر و کار دارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، دکتر"محمد جعفری" درباره نکات مهم در پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس اظهار کرد: بهترین، مهم ترین و موثرترین راه درمان، پیشگیری از ابتلا به این بیماری، شستن دست ها (تا ناحیه مچ و کمی بالاتر) با صابون و آب گرم و گندزدایی سطوح با وایتکس است.

وی ادامه داد: علی رغم کمیاب شدن ماسک و ژل ضدعفونی کننده در بازار، این اقلام(صابون و وایتکس) با قیمت ارزان در دسترس است. جعفری با بیان اینکه گندزدایی سطوح بهترین راه برای از بین بردن ویروس است، تصریح کرد: ویروس کرونا سنگین است و روی سطوح می نشیند و رعایت نکات بهداشتی و گندزدایی سطوح بهترین روش پیشگیری از گسترش این ویروس است.

این پزشک عمومی بیان کرد: کرونا در کمین همه مردم و به ویژه کسانی است که در شهرها ساکن بوده و با آلودگی بالاتری سر و کار دارند. وی با اشاره به اینکه درصد واگیری کرونا ویروس بسیار بالاتر از آنفلوانزای H۱N۱ است اما با رعایت چند نکته می توان از آن پیشگیری کرد، گفت: تقویت ایمنی بدن با تغذیه کافی، ورزش منظم و ملایم، مصرف میوه و گوجه و سبزی که خوب شسته شده(حتی با مایع ظرفشویی) و رعایت فاصله یک متر از اطرافیان و داشتن حداقل فاصله دو متر با افراد سرماخورده از جمله مواردی است که باید در راستای پیشگیری از ابتلا به کرونا انجام بدهیم.

جعفری اظهار کرد: در منزل، محیط کار و اداره سطوح میز و صندلی، دستگیره ها، دسته کلید و تلفن همراه را با مایع ضدعفونی و گندزدایی (وایتکس رقیق شده) روزی دو بار تمیز کنیم.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با تاکید بر شست و شوی دست ها هر یک ساعت با آب گرم و صابون، گفت: دست ها با همه چیز تماس دارند و لازم است مرتب شسته شوند.

وی با اشاره به اینکه هر روز صبح به میزان نیاز روزانه وایتکس را رقیق کنید، افزود: برای ضدعفونی کردن سطوح از جمله میز نهارخوری، مبلمان، دستگیره ها و ... در منزل وایتکس را به نسبت یک فنجان و ۱۰ فنجان آب رقیق کنید و حتی نسبت یک به ۵۰ نیز برای ضدعفونی کردن سطوح خوب است.

این پزشک عمومی با اشاره به اینکه سرویس های بهداشتی را باید با وایکس غلیظ شست و شو بدهیم، بیان کرد: در این ایام باید از رفتن به بازار، مسجد و ... خودداری کرده و از منزل خارج نشویم، مگر برای انجام کارهای ضروری یا تهیه نان و ...

وی افزود: با توجه به نزدیک بودن عید نوروز با ماندن در خانه می توانید با خانه تکانی، تغییر دکوراسیون و ... در منزل سرگرم شده و فرزندان را با فیلم و کتاب سرگرم کنیم.

جعفری تصریح کرد: باید هنگام سرفه، خمیازه و عطسه با آرنج جلوی دهان و بینی را بگیریم.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با بیان اینکه ویروس کرونا سنگین است و تا ۹ روز زنده می ماند، بیان کرد: باید یاد بگیریم دستمان را به صورتمان نزنیم و خارش صورت را با دستمال و پارچه برطرف کرده و حتی دست شسته را به چشم و دهان نزنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر