کد خبر 418156

اوج شیوع "کرونا" چه زمانی است؟

کرونا می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، با استناد به اعلامیه منتشره سازمان بهداشت چین، اوج اپیدمی ویروس کرونا اواسط –اواخر ماه فوریه خواهد بود.

رئیس کمیته ویژه مبارزه با شیوع ویروس کرونا وزارت بهداشت چین در ادامه افزود: «تا ماه آوریل اوضاع اپیدمیولوژی در کشور به حالت ثبات برخواهد گشت».

ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به شماری دیگر از کشور‌ها از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه و امارات متحده عربی نیز سرایت کرده است.

به گزارش اسپوتینک، این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود. حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آن‌ها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی بیماری کرونا به طور متوسط حدود ۷ روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر