کد خبر 412140

تکذیب بازسازی مدارس سوریه توسط آموزش و پرورش

بازسازی ۲۵۰مدرسه در سوریه توسط ایران به عنوان نقل قولی از سوی وزیر آموزش این کشورتکذیب شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از پانا، یک منبع آگاه با تکذیب خبری مبنی بر بازسازی ۲۵۰ مدرسه سوریه توسط وزارت آموزش و پرورش ایران گفت: خبری که در روزنامه سوری الوطن به نقل از وزیر آموزش سوریه آمده مبنی بر این که وزیر آموزش و پرورش ایران در سفر دو روزه خود به سوریه بازسازی ۲۵۰ مدرسه را با هزینه مالی بیش از ۱۲ میلیارد لیره برعهده گرفته است، صحت ندارد و تکذیب می‌شود.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در سفری دو روزه به دمشق، ضمن دیدار با مقامات سوریه، در خصوص تبادل دانش و تجربه برای بازسازی مدارس سوریه اعلام آمادگی کرده بود.

حاجی میرزایی در این سفر که چهارشنبه گذشته آغاز شد، در توییتی گفته بود: "امروز در دمشق با همتای سوری‌ام دیدار داشتم. در چند سال درگیری در سوریه حدود ۱۰ هزار مدرسه تخریب شده با توجه به تجربه کشورمان در زمینه بازسازی و تجهیز واحدهای آموزشی در جنگ تحمیلی، به آقای عماد موفق العزب گفتم آماده انتقال تجربه و دانش فنی‌مان برای بازسازی مدارس سوریه هستیم‌‌."

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  لعنت به تمام وطن فروشان اصولگرا و اصلاح طلب !!! لعنت به بشار اسد و تمام دیکتاتورهای تاریخ !!! در اصل در ایران هر چیزی تکذیب شد عین واقعیت است !!! افزایش قیمت بنزین هم اول تکذیب میشد !!! دانش آموزان سیستان در کپر باشند آنوقت وطن فروشان بروند برای مردم سوریه و لبنان و فلسطین بیمارستان و مدرسه و خانه بسازند !!!! لعنت به همگی تان ان شا الله به عذاب خدا دچار شوید

 • معلم
  ۰ ۰

  پس روشن شد که انتقال تجربه بوده نه پول و بازسازی
  امیدواریم که اگر از این راه پولی به آموزش و پرورش ما می رسه بخاری نفتی ها کپری ها زیر درخت و در فضای باز کلاس تشکیل دادن ها حقوق های یک سال یک سال عقب افتاده ی معلمها و اداره ای ها و... هم برای همیشه حل بشه البته اگر انتقال پول ببخشید تجربه به سوریه و پول از سوریه باشه