{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 399696

وزیر بهداشت:

وزیر بهداشت گفت: علی‌رغم اینکه ویروس H۱N۱ از سال ۹۴ هم مهاجم‌تر و هم کشندگی بالاتری دارد ولی خوشبختانه میزان مرگ‌ومیر ما نسبت به سال ۹۴ کمتر بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان گفت: خوشبختانه این پیک در حال مهار شدن است، علی‌رغم اینکه ویروس H1N1 از سال ۹۴ هم مهاجم‌تر و هم کشندگی بالاتری دارد ولی خوشبختانه میزان مرگ‌ومیر ما نسبت به سال ۹۴ کمتر بوده است که گزارش آن در پایان هر هفته به استحضار مردم می‌رسد.

وی با اشاره شیوع بیماری آنفلوانزا در کشور، بیان کرد: بیماری آنفلوانزا در کشور یک پیک جدیدی در پاییز پیدا کرده است که ما هرساله تقریباً شاهد پیک پاییزه آنفلوانزا بودیم، فرق پیکی که امسال با خیزی که آنفلوانزا در سال‌های قبل داشته است این است که ما در سال ۱۳۹۴ شیوع ویروس سرکش و مهاجم H1N1 را داشتیم که به‌هرحال تعدادی مرگ‌ومیر داشته است که یکی از نشانه‌های آن ابتلای سخت به عفونت تنفسی است.

این مسئول افزود: در سال‌های ۹۵ تا ۹۷ آنفلوانزا از پیک H3N2 بوده است که کمتر مهاجم بوده اما امسال کل منطقه شرق مدیترانه، ایران، کویت، عمان و بحرین را درگیر کرده و تقریباً این پیکی که حتی اروپا را هم گرفتار می‌کند در ایران دو هفته زودتر اتفاق افتاده است.

نمکی تأکید کرد: خوشبختانه این پیک در حال مهار شدن است، علی‌رغم اینکه ویروس H1N1 از سال ۹۴ هم مهاجم‌تر و هم کشندگی بالاتری دارد ولی خوشبختانه میزان مرگ‌ومیر ما نسبت به سال ۹۴ کمتر بوده است که گزارش آن در پایان هر هفته به استحضار مردم می‌رسد.

وزیر بهداشت و درمان در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تمهیداتی که اندیشیده شده است و آموزش به مردم که بزرگ‌ترین عامل پیشگیری از این بیماری است خیلی کمک می‌کند تا آنها دچار این بیماری نشوند و داروی این بیماری به‌اندازه کافی در تمام مراکز درمانی و بهداشتی و حتی به بخش‌های خصوصی هم ارسال کردیم طبق برآورد ما این پیک آنفلوانزا از هفته آینده رو به نزول خواهد بود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری