{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 398688

دختران بومی شمال گواتمالا در یک روستا برای مبارزه با خشونت جنسی و آزار و اذیت‌هایی که از سوی مردان متحمل می‌شوند به یادگیری تکواندو روی آورده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فرارو، گروهی از دختران بومی در شمال کشور گواتمالا ورزش رزمی تکواندو را فرامی گیرند.

این دختران که متعلق به قوم Qeeqchiʼ هستند هفته دو روز تحت نظر مربی خود دانی کوی آموزش دیده می شوند.

دانی کوی درباره آموزش به دختران بومی گواتمالا می گوید: تکواندو تاثیر زیادی از نظر جسمی و روحی بر روی این دختران می گذارد.

او که 27 سال تجربه مربیگری دارد گفت: دخترانی که زیر نظر او آموزش می بینند 8 تا 17 ساله هستند. آنها برای نخستین بار هنگامی که با من مواجه شدند بسیار ساکت و خجالتی بودند. اما حالا بدون هیچ ترسی می خندند و بلند صحبت می کنند.

دختران بومی تکواندوکار با دامن های بلند ورزش می کنند اما مربی آنها لباس مخصوص تکواندو به تن دارد.

یک دختر 16 ساله که در حال فراگیری تکواندوست می گوید همیشه در مدرسه من مورد آزار از سوی پسرها قرار می گرفتند. آنها می گفتند که از زنها قوی تر هستند. من امیدوارم که روزی پرستار شوم و در کنار آن تکواندو را ادامه دهم.

یکی دیگر از دختران تکواندوکار نیز گفت: من از مردان نمی ترسم. تکواندو من را به اهدافم رساند و اکنون می خواهم به تحصیل ادامه دهم و در ورزش عالی باشم.

دانی کوی مربی این دختران می گوید فدراسیون ملی تکواندو در گواتمالا حمایتی از ما نمی کند. ما با کمترین امکانات و در فضای باز تمرین می کنیم.

این مربی تلاش کرده تا تکواندو را به روستاهای اطراف ببرد اما با مخالفت رهبران جامعه روبرو شده است. چرا که آنها ورزشی که خشونت در آن باشد را نمی پذیرند.

در گواتمالا خشونت علیه زنان و قتل های زنان به دست مردان به شدت روبه افزایش است.

582259_642

582253_342

582252_995

582251_919

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری